S tužkou v ruce

4. března 2018 v 11:09 |  Téma týdne
Už si ani nepamatuji, kdy se mi tužka stala nejbližší kamarádkou. Ale co si pamatuji, tak už na základní škole jsem si tužkou kreslila do sešitu a za to jsem dostávala poznámky. Tohle mi zůstalo i na střední, ale poznámky se už nekonaly. Kreslila jsem si ráda ve vyučování, i když profesoři to neradi viděli. Mysleli si, že je neposlouchám a jsem někde mimo. Jenže, opak byl pravdou. Když mne vyvolali a dali mi otázku, vždy jsem odpověděla. Potom si mne nevšímali. Je také pravda, že jsem tužku držela v každé hodině, i když jsem nic nekreslila. Nevím proč, ale nějak mi to víc pomáhalo při odpovědích a abych si dané věci více zapamatovala. Když jsem školu vyšla a začala chodit do práce, i pak jsem si vždy našla chvíli na malování. Ráda jsem si sedla někde do přírody a cokoliv kreslila. Samozřejmě jsem jen u tužky nezůstala, přešla jsem na pastelky, pastely, fixy, úhly, vodové i olejové barvy, no prostě co bylo po ruce.


Teď když si na to vzpomenu, tak mi to chybí. Proč? Má ruka už není jako dřív, je invalidní. Určitě si říkáte, že je mnoho invalidních lidí, kteří kreslí. Jenže to je trochu jiné. Když někdo maluje/kreslí od útlého věku a za několik let se stane na ruku invalidní, tak je to jiné. Každý kdo kreslí/ maluje má svůj styl a při invaliditě se trochu změní a už nejste ze sebou tak spokojení, jako dříve. Ten kdo kreslí/maluje ví, o čem mluvím. Namalovaný nebo nakreslený obrázek se jiným může líbit, ale pro vás je to jiné a nedokonalé.


Ale i přes mou invaliditu si občas sednu, vezmu si tužku a něco nakreslím. Obrázek mi trvá déle, neboť tužku neudržím dlouho v ruce. Na druhé straně má dcera, co chytla poprvé tužku, tak od té doby chybí papíry na kreslení. Občas si myslím, že kreslím přes mou dceru. Opravdu na svůj věk kreslí krásně. Ne nadarmo se říká, že jablko nepadá daleko od stromu.


A proč s tužkou jsem kamarád a má dcera také? Dozvěděla jsem se, že v mém rodě byl malíř. Asi proto jsme se s dcerou narodily " S tužkou v ruce".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 4. března 2018 v 12:30 | Reagovat

Přeji mnoho pomalovaných stránek a hodně štěstí při boji s handicapem 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama