Leden 2018

Konec prosince 2017

15. ledna 2018 v 11:26 Fotohobby
Nakonec a to doslova nakonec prosince jsme se sněhu dočkali. U nás sice vydržel jen dva dny, ale můžeme říci, že v roce 2017 sníh byl.
Začátek prosince 2017

15. ledna 2018 v 10:21 Fotohobby
V našem zeměpisném pásmu je prosinec měsíc zimy a sněhu. Posledních pár let na sníh čekají už s příletem vran naše děti a někteří nadšenci zimních sportů. Ikdyž sníh nebyl, procházka přírodou byla krásná.

Listopad 2017

8. ledna 2018 v 20:20 Fotohobby
Začátek listopadu byl nádherný a lákal nás na vycházky.Na výcházce se k nám přidali známí, kteří také mají čtyřnohé kamarády. Mají dvě blondýny a ta jedna, která má necelé dva roky neustále doráží do mé fenky. Oproti mému psu jsou to kolosy. Nakonec se má fenka naštvala a pořádně blondýnu prohnala.


Začátek vycházky byl nádherný, ale konec už tak moc ne. Má fenka našla něco, na co nebyl pěkný pohled.


Zamilovat se není zločin.

5. ledna 2018 v 7:50 Ze života
Zamilovat se není nic špatného, je to vrozené a ten pocit přijde mnohdy nečekaně. Když k tomu dojde, nechceme tomu citu ze začátku věřit. Jenže když danou osobu, která nás tak okouzlila a kvůli které máme v těle chaos, potkáme, pak je nám to jasné. Tenhle pocit může přijít v jakémkoli věku. Čím jsme starší a zkušenější, tím tomu pocitu více rozumíme a zároveň k němu připojujeme právě rozum. V tu chvíli si začneme klást otázky: " mám s tou osobou o svých citech mluvit?, nebude můj věk překážkou? " a objeví se najednou mnoho dalších otázek. Jakmile projdeme všemi těmi otázkami, začne se jednat. Někdo zamilovanost vybalí hned, někdo později.

Ať jsou zamilování mladí nebo starší, měli by o svých pocitech mluvit právě s danou osobou, která je okouzlila. Jenže to není vždy jednoduché. Není návod jak to provést, na to si musí každý přijít sám. Samozřejmě musí počítat s jakoukoliv reakcí. Hlavně by nikdo neměl věšet hlavu, při záporné reakci, protože právě ta osoba může být váš dobrý přítel. A kdo ví, možná čas ukáže a danou osobu si získá časem. Ne vždy nám vše v životě vyjde a k němu patří i zamilovanost.

Jedna rada pro mladé: " Pro jedno kvítí, slunce nesvítí!"


Slib

4. ledna 2018 v 10:48 Téma týdne
Letošní rok 2018 začínáme tématem " Slib ". Je to slovo jako každé jiné, jen má svůj význam.
Kdekdo si řekne " sliby chyby " a není daleko od pravdy. Kolikrát jsme si něco slíbili nebo slíbili někomu jinému a ejhle, nedodrželi jsme to. Jenže mnozí z nás si ani neuvědomují, že daný slib může být ohrožen danými okolnostmi. Aniž bychom chtěli, z daného slibu ustoupíme a v očích jiných nebo samých jsme za lháře. Než se tak začneme obviňovat nebo obviňovat druhého za nesplnění slibu, měli bychom se podívat zrovna na ty okolností, které nám znemožnily splnit daný slib.
A tak bychom si mohli slíbit tohle -
" Slibuji na věčné časy, že svůj slib splním, když mi do plachet bude vát příznivý vítr nebo to mé okolnosti dovolí."

Kdybyste přece jen vaše sliby nemohli za jakýchkoliv podmínek splnit, nezoufejte a neodsuzujte se. Důležité je to, že jste se o to splnění slibu pokusili. Hlavně si musíte věřit a pak jednoho dne bude slib splněn.