Kluci taxikářští nedejte se a Uber zatlačte zpět do USA!

5. října 2017 v 21:46 |  Ze života
Poslední dobou se vyhrotila situace mezi taxi službou a Uberem. Muselo to dojít tak daleko, že taxikáři v Praze se spojili a zablokovali dálnici k letišti? Ano, muselo!

Kdo za tuto situaci může? Opět USA! Tento stát nikdy nikomu nic dobrého nepřinesl a vždy v cizích zemích dělá vše jen pro svůj prospěch.

Uber vznikl v San Francisku, kdyby někdo nevěděl kde to je, tak v USA. Natlačil se do různých zemí a kupodivu, v některých také brzy skončil. Uber jako aplikace není protizákonná, ale její činnost ano. V našem státě každý kdo podniká, zaměstnává osoby, musí odvádět daně. Uber tak nečiní! Jak je možné, že pro Uber neplatí zákony, které jsou pro všechny v ČR stejné? A ještě k tomu zaměstnává kohokoliv, kdo nemá živnostenský list, pracovní smlouvu, zkoušky, Taxi licenci, taxametr, automobil který ze zákona musí mít každý rok STK, označen TAXI, viditelné sazby za kilometr v automobilu a za sklem a další věci co musí mít řidič, který podniká v tomto oboru.

Lidé, využívající Uber jako řidiči, aby z bodu A do bodu B odvezli zákazníka, podnikají načerno! Tohle není spolujízda, jak řidiči Uberu říkají. Spolujízda je to, když se zmíním sousedce, že zítra pojedu na nákup autem a ona mne požádá, jestli ji přiberu do města, protože tam má vyřizování. Tohle je spolujízda. Řidič Uberu je většinou člověk, který přijde ze své práce, sedne si do svého automobilu, stáhne si aplikaci Uber a přijímá zákazníky. Provozují živnost v taxislužbě načerno!

Dokonce mnozí vzali i do pusy Liftago. Ano tohle je aplikace, ale pozor! Je to jen pro Taxikáře s licencí. Nikdo jiný, než taxikář, nemůže přes Liftago převážet zákazníky. A kupodivu, tyto jízdy podléhají dani, to znamená, že se odvádějí z jízd daně.

Já nejsem taxikář, ale s vámi kluci držím! Kdybych taxikářem byla, byla bych také v koloně, která nedávno projížděla Prahou k letišti Václava Havla.

" Kluci taxikářští nedejte se a zatlačte Uber zpět do USA !!! "
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama