Říjen 2017

Domácí pizza

31. října 2017 v 8:19 Recepty
Pizza u mnohých lidí udělala velký škrt v jídelníčku, a proto jí do ní častěji zahrnují. Milují ji malí i velcí. Mé děti pizzu také milují a dokázali by ji jíst denně. Já měla jedno období, kdy jsem pizzu nemohla ani vidět. Ne, že bych se jí přejedla, jen mé tělo pizzu odmítalo. Občas si na pizzu zajdeme, ale často ji dělám doma. Výhoda je taká, že si na pizzu pokládám a kombinuji suroviny, které chci.

Suroviny na Domácí pizzu:

1 kg hladké mouky
1 kostka droždí ( kdo má na váhu, tak 40-42g)
2 lžíce olivového oleje
špetka soli
voda
( tohle množstí je pro více osob, pro 2-3 osoby stačí jen polovinu surovin na výrobu těsta )

Suroviny na pizzu:

pasírované rajčata
oregano
šunka
dušené žampiony
tvrdý sýr
olivy

Do mouky uděláme důlek, nalejeme vlažnou vodu a rozdrobíme droždí, které necháme rozpustit. Pak přidáme špetku soli, olivový olej a vypracujeme hladké těsto, které necháme kynout. Po vykynutí na plech vyložený pečícím papírem pokládáme vyválenou placku, kterou potřeme pasírovanými rajčaty, posypeme oreganem, dáme šunku, dušené žampiony, tvrdý sýr a olivy, pečeme při 180°C.Dobrou chuť

Taburet plasťák

27. října 2017 v 20:18 Ze života

Plastové láhve se najdou v každé rodině. U mne doma je najdete také a ti co mě znají, tak se vůbec nedivili, co jsem znich vytvořila.

Když jsem měla pohromadě několik plastových láhví, napadlo mě vytvořit z nich taburet. Je lehký, pohodlný a levný.

Taburet z plastových láhví

Máteli jen trochu šikovné ruce, zvládnete jej také. Kdyby chtěl někdo postup a vše co jsem na výrobu potřebovala, napište a já vám postup řeknu. Není to tajemnství.


Tvarohové taštičky

20. října 2017 v 23:30 Recepty
Kdo by neměl rád tvarohové taštičky. Když je dělám, tak surovin je mnohem víc, než jsem napsala vám. A tři kousky, které jsem fotila, tak jsem bránila svým tělem. Jinak by foto nebylo :-)

Suroviny na Tvarohové taštičky:

2 hrnky polohrubé mouky
1 vejce
voda
špetka soli

Nápň:

tvaroh
moučkový cukr
krupici nebo hrubou mouku

Z polohrubé mouky, vejce, se špetkou soli a vody uděláme těsto, které nesmí být tuhé a ani řídké. Do misky dáme tvaroh, do kterého přidáme moučkový cukr a řádně zamícháme. Kdyby byl tvaroh řídký, přidejte lžíci nebo dvě krupice nebo hrubé mouky. Těsto rozdělíme na tři části, každou část rozválíme na váleček, nakrájíme na stejné kousky, uděláme kuličku, z té placičku, na kterou doprostřed dáme tvaroh, přehneme na půl a kraje zmáčkneme k sobě. Já je ještě zahnu po celém půlkruhu. Až máme taštičky udělané, vkládáme je vroucí vody. Jakmile nám taštičky vyplavou, vaříme ještě asi 2-3 minuty. Po uvaření vytáhneme a na talíři posypeme moučkovým cukrem a polejeme roztopeným máslem. Můžeme je posypat osmahnutou strouhankou.Dobrou chuť

Zeleninová polévka s růžičkovou kapustou

20. října 2017 v 19:47 Recepty
Pár dní jsem zde na blogu nebyla, ale už jsem tady. Přichystala jsem si pro vás zeleninovou polévku s růžičkovou kapustou.

Suroviny na Zeleninovou polévku s růžičkovou kapustou:

5 - 6 ks brambor
1 mrkev
1 petržel
plátek celeru
½ kg růžičkové kapusty
1 cibule
česnek ( 1 - 2 stroužky )
sůl
pepř
olej
libeček
2 lžíce hladké mouky

Brambory, kořenovou zeleninu a kapustičky si očistíme, cibuli a česnek oloupeme, cibuli nakrájíme na drobno a na oleji osmahneme do zlatova. Potom k ní přidáme nadrobno nakrájený česnek a chvíli osmahneme s cibulkou, pak přilijeme cca 1 l vody, do které pak vložíme brambory nakrájené na kostky. Já brambory krájím na 6 kousků, přidáme na kostičky nakrájený celer a mrkev s petrželí nakrájené na kolečka, přidáme také celé kapustičky. Osolíme, opepříme a vaříme do měkka. V kastrůlku si uděláme s oleje a mouky světlou jíšku, kterou pomalu vylejeme do polévky, kterou mícháme. Někdo má rád zeleninové polévky husté a někdo řidší. Když patříte do druhé skupiny, přidejte do polévky převařenou vodu. Nakonec nakrájíme libeček a dáme do polévky, ochutnáme a dle potřeby dochutíme.Dobrou chuť

Má ČR zůstat nebo vystoupit z EU?

8. října 2017 v 20:24 Ze života
Zůstat nebo vystoupit z EU? Mnozí z nás co si pamatujeme naší republiku, která jen vzkvétala, byla zcela soběstačná, tak dnes je z ní jen ruina. Co jsme vstoupili do EU, tak nás právě EU zlikvidovala. A mnozí s nás a hlavně všichni mladí si myslí, pravý opak. Jak nám EU pomáhá a jak se máme teď dobře, protože před vstupem do EU jsme se my měli velmi špatně. Ano? Podle čeho tak soudí, ti kteří si tohle myslí a stojí si za tím? Jen pro upřesnění těm lidem, kteří naši dobu nezažili napíši, jak jsme se my měli špatně.

Před vstupem naší republiky do EU jsme byli naprosto soběstační v potravinářské výrobě a to velice kvalitní, v zemědělství, vyráběli jsme špičkové porcelánové a sklářské výrobky, tkalcovské stroje, kvalitní látky a gobelíny, zemědělské stroje, nákladní a osobní automobily, motocykly, lokomotivy, trolejbusy, autobusy, dopravní letadla, turbíny, námořní lodě, tanky, špičkové zbraně, atomové reaktory, trysková letadla, vyráběli jsme kvalitní ocel a hutní výrobky a to vše jsme vyváželi do celého Světa. Spoustu věci jsme vyvíjeli a také jsme se podíleli na výzkumu vesmíru. Byli jsme národ bez jediné koruny dluhu a s velkým NÁRODNÍM POKLADEM. Jsme malinká země a byli jsme zcela soběstační a nikdo se nám nemohl rovnat, protože jiný takový malý národ jako jsme byli my a co dokázal, neexistoval!

Dnes nevyrábíme a nevyvíjíme nic, co jsme vstoupili do EU!!! Zato tady máme plno zahraničních supermarketů a montovních podniků a peníze z nich odchází od nás ven. Tyto firmy od nás vydělají peníze a vyvezou je ven, které pak jako cca 15- 20% tvoří dotace pro nás z EU. Kdo koho dotuje? My dotujeme západ a oni se ohání tím, že nás údajně dotují Euro dotacemi! EU si nás zotročilo, abychom na ně vydělávali a vás všechny krmí bláboly jak se máte teď dobře. Hej vy všichni, otevřete oči! Vždyť taková jistota, bezpečí, soběstačnost a hrdost, jaká byla do roku 1989, už teď není!I teď si všichni myslíte, že se máme dobře?
Jsem pro a zatím si stojím : " VYSTOUPIT Z EU!!!"

Kluci taxikářští nedejte se a Uber zatlačte zpět do USA!

5. října 2017 v 21:46 Ze života
Poslední dobou se vyhrotila situace mezi taxi službou a Uberem. Muselo to dojít tak daleko, že taxikáři v Praze se spojili a zablokovali dálnici k letišti? Ano, muselo!

Kdo za tuto situaci může? Opět USA! Tento stát nikdy nikomu nic dobrého nepřinesl a vždy v cizích zemích dělá vše jen pro svůj prospěch.

Uber vznikl v San Francisku, kdyby někdo nevěděl kde to je, tak v USA. Natlačil se do různých zemí a kupodivu, v některých také brzy skončil. Uber jako aplikace není protizákonná, ale její činnost ano. V našem státě každý kdo podniká, zaměstnává osoby, musí odvádět daně. Uber tak nečiní! Jak je možné, že pro Uber neplatí zákony, které jsou pro všechny v ČR stejné? A ještě k tomu zaměstnává kohokoliv, kdo nemá živnostenský list, pracovní smlouvu, zkoušky, Taxi licenci, taxametr, automobil který ze zákona musí mít každý rok STK, označen TAXI, viditelné sazby za kilometr v automobilu a za sklem a další věci co musí mít řidič, který podniká v tomto oboru.

Lidé, využívající Uber jako řidiči, aby z bodu A do bodu B odvezli zákazníka, podnikají načerno! Tohle není spolujízda, jak řidiči Uberu říkají. Spolujízda je to, když se zmíním sousedce, že zítra pojedu na nákup autem a ona mne požádá, jestli ji přiberu do města, protože tam má vyřizování. Tohle je spolujízda. Řidič Uberu je většinou člověk, který přijde ze své práce, sedne si do svého automobilu, stáhne si aplikaci Uber a přijímá zákazníky. Provozují živnost v taxislužbě načerno!

Dokonce mnozí vzali i do pusy Liftago. Ano tohle je aplikace, ale pozor! Je to jen pro Taxikáře s licencí. Nikdo jiný, než taxikář, nemůže přes Liftago převážet zákazníky. A kupodivu, tyto jízdy podléhají dani, to znamená, že se odvádějí z jízd daně.

Já nejsem taxikář, ale s vámi kluci držím! Kdybych taxikářem byla, byla bych také v koloně, která nedávno projížděla Prahou k letišti Václava Havla.

" Kluci taxikářští nedejte se a zatlačte Uber zpět do USA !!! "

Vůle žít

4. října 2017 v 21:23 Téma týdne
Vůle žít je tak silná, že když opustíme lůno matky, hned bojujeme o svůj život.
Při prvním nadechnutí a prvním křiku říkáme světu:
" Jsem tu a má vůle žít mne bude doprovázet celým mým životem."

Houby nebo houby?

2. října 2017 v 13:46 Fotohobby

V neděli byl krásný sluneční první říjen. Vydali jsme se odpoledne na vycházku do lesa. Nešli jsme sbírat houby, i když jsme našli houby.
Vepřová kýta s mrkví

2. října 2017 v 12:07 Recepty
Zaslechla jsem u mladých maminek, že mají rády vepřovou kýtu, protože je libová, ale když ji připravují, tak se jim nedaří ji připravit měkkou. Je pravda, že kýta je libová, suchá a proto se stane, že je někdy výsledek jiný. Také se z toho důvodů špikuje. Ono hodně záleží, jestli je maso z mladého nebo ze staršího zvířete, a také jak je krmeno. Mohu poradit, když si připravujete kýtu, tak den předem ji trochu posolte a nechejte v lednici do druhého dne nebo ji můžete naložit do mléka. Já si občas plátky kýty mírně nasolím, potřu olejem a nechám do druhého dne v lednici. Kýta je pak krásně měkká a nemusím ji dlouho dusit, péct nebo smažit.

Suroviny na Vepřovou kýtu s mrkví:

½ kg vepřové kýty
1 cibule
4-5 mrkve
sůl
pepř
1-2 lžíce oleje
1-2 lžíce hladké mouky na mírné zahuštění

Cibulku nakrájíme nadrobno a osmažíme do zlatova na oleji, přidáme očištěnou na kolečka nakrájenou mrkev a osmahneme chvílí s cibulkou. Pak přidáme na plátky nakrájenou vepřovou kýtu, osolíme ( když jsme maso neměli osolené v lednici ), opepříme a vložíme k mrkvi.


Maso osmahneme, přelijeme vodou a dusíme do měkka.


Nakonec mírně zahustíme moukou. Podáváme s bramborovou kaší, vařenými brambory, rýží, těstovinami, podle chuti.


Dobrou chuť