Zřícenina hradu Starý Jičín

5. září 2017 v 22:05 |  Fotohobby
Poslední slunečné prázdninové dny jsem využila na výlety do okolí. Navštívila jsem po několika letech zříceninu hradu Starý Jičín, který se nachází v Moravskoslezském kraji. První písemná zmínka o něm pochází z roku 1240. Díky svému širokému výhledu do okolí a své strategické poloze, plnil především vojenskou úlohu jako ochrana tzv. Jantarové stezky do Polska. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR. V roce 1996 obec zrekonstruovala hradní věž. Už při vstupu najdeme dobovou expozici zbroje a dále dokumenty o hradě a panství Starý Jičín. Ten, kdo se chce podívat z hradní věže a na další expozici, zaplatí 20,- nebo 30,- Kč. Vybraná částka je použita na rekonstrukci a odkrývání dalších částí hradu.

Pojedete-li kolem a budete mít chvíli čas, určitě se zastavte na prohlídku hradu. Z parkoviště ke zřícenině dojdete po asfaltové cestě, která vás překvapí, protože v cíli budete coby dup.


Na hradě se nachází občerstvení a velmi příjemné posezení. Můžete si zde koupit také upomínkové předměty.Když je jasné počasí, jde vidět široké okolí.
Po zdolání zbylých schodů vás čeká nádherný pohled zříceniny. Při trošce fantazie si dokážete představit jak mohl hrad vypadat.Při slunečném počasí, vám sluníčko může rozsvítit okno, jako by byl někdo doma.


Uvidíte zde také bílou paní a dobové věci.Budete-li mít štěstí a trochu trpělivosti, uvidíte tohohle krasavce.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama