Léto v zoologické zahradě - část třetí

11. září 2017 v 14:28 |  Fotohobby
V druhé části jsem skončila u želv a v této části začnu.
Želva je zajímavý plaz. Má ze svých žeber krunýř a to hřbetní a břišní. Když se na ní podíváme, tak si obyčejný člověk řekne, že má krásnou schránku, která je chrání před predátory. Děti si myslí, že nosí svůj domeček podobně jako hlemýžď. Ale obyčejného člověka by ani nenapadlo, že želva má krunýř z žeber.. Želvy patří mezi nejstarší tvory na této planetě a některé z nich se dožívají vysokého věku, jak to bylo prokázáno u želvy sloní až 180 let. Když mé děti byli malé a já s nimi byla v zoologické zahradě, tak jsem jim říkala, že želva je moc staré zvířátko stejně jako krokodýl, kteří ještě žili s dinosaury. No, ono to je vlastně pravda. Můžeme být pyšní na to, že do naší doby přežil dinosaurus.

Když jsem se dostala k mořskému akváriu, nemohla jsem odrhnout oči nad ladnými pohyby Karetky novoguinejské, které sdíleli svůj prostor s Dlouhokrčkou Siebenrockovou.

Mara si slunečné počasí pohodově užívala.


Serval po spořádání několilka kuřátek, se na sluníčku vyhříval. Přece s plným žaludkem nebude běhat kolem plotu.


Ten kdo mě zná, ví, že miluji kočkovité šelmy. Od malička tyto šelmy obdivuji a vždy se nejdéle zdržím v zoologických zahradách přímo u jejich klecí a výběhu. Můj největší favorit v Zoo Ostravě je tato číča - Levhart.

Levhart při obědě.


Pštrosy můžeme občas vidět i v některých vesnicích. U nás je také máme, ale i tak jsem se snažila je pěkně zachytit. Když jsem fotila tohohle pštrosa, tak při prvním zachycení vypadal velice klidný.
Potom se zlekl a to protože nečekal, že ho někdo fotí nebo jsem vypadala strašně já. Asi to druhé.Nakonec jsme se tomu oba zasmáli.


Poslední mláďata při této návštěvě v zoo jsme viděli mláďata s matkou královnou mezi opeřenci.Mláďat Ostravská zoologická zahrada má hodně. Za tu chvíli co jsem byla v zoo, jsem zachytila jen některé. V této zoo neuvidíte jen cizokrajná zvířata, ale také krásnou přírodu, naučné sochy zvířat, koutky pro děti a dospělé. O nich se zmíním v další části.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama