Masovo-vaječné placičky se sýrem

5. srpna 2017 v 9:38 |  Recepty
Ach ty děti. Všichni jsme se setkali u našich dětí, že nám nechtějí sníst, co by měli. Čokolád, bonbón, zmrzlin a jiných sladkostí by snědli na posezení nespočet. Jenže my maminy víme, že musí jíst maso, zeleninu atd.. Já jsem se také setkala u mých dětí, ať u toho nejstaršího nebo teď u těch mladších, že občas nechtějí to nebo ono. Přišla jsem na jednu věc. Když jim udělám jídlo ze surovin, které mají rády nebo aspoň částečně, tak sní i to co zrovna nechtějí. Jen se musí dát pozor, aby neviděli surovinu, kterou zrovna odmítají. Chutě se mění nejen u dospělých, ale i u dětí. Jenže děti by měli dostat nejen maso, ale i zeleninu. Je to totiž důležité pro jejich vývin. Můj nejstarší syn, když byl malý, mi nechtěl jíst maso. Zato měl rád vejce a to na jakýkoliv způsob. Udělala jsem mu masovo-vaječné placičky se sýrem a věřte, maso snědl, aniž by věděl, že ho jí. Samozřejmě, že občas nakukoval, co dělám, jen mleté maso neviděl. Když se podíval na placičky, řekl mi, že tam je maso, tak jsem mu odpověděla, není. Podívej, je to strouhaný rohlík, aby placičky nebyli moc řídké. Ten rohlík dělá takové hrudky, víš. Uvěřil mi a já docílila toho, čeho jsem chtěla. Dostat do syna maso.

Recept na:

Masovo-vaječné placičky se sýrem

250 g/ 500 g mletého masa - vepřového nebo kuřecího
5-6 ks vajec
Sůl
kdo chce, může přidat trochu sušeného česneku a majoránky
plátkový sýr nebo hermelín nakrájený na plátky

na ozdobu zeleninu - rajče, hlávkový salát, okurek atd.


Všechny suroviny smícháme dohromady, soli přidáme dle chuti, totéž platí pro česnek a majoránku. Když máme vše řádně promíchané a zdá se nám hmota řídká, přidáme trochu strouhanky. Pak na pánvičku dáme trošku oleje, já dávám cca 1-2 lžíce a děláme placičky, které osmahneme. Nesmí to plavat v oleji. Po osmažení dáme placičku na talíř, na ní dáme plátek sýra nebo nakrájený hermelín a na to vše položíme druhou placičku. Můžeme ještě nahoru položit na kolečko nakrájené rajče, ozdobit nakrájenou pažitkou. Jako přílohu můžete dát cokoliv, brambor, bramborovou kaši, hranolky, krokety, pečivo, chléb nebo sníst jen tak. Servírujeme každému dle libosti.
Když tyto placičky vložíte mezi housky, přidáte dle vaší chuti další suroviny, můžete si udělat netradiční hamburger. Je to jednoduché, příprava netrvá dlouho, na oko lákavé a chuťově výtečné. A dětem to chutná!

Dobrou chuť


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama