Grilování na žulové desce

1. srpna 2017 v 22:31 |  Recepty
Neznám nikoho, kdo by rád negriloval. Dnes bylo u nás venku 36°C a já si připadala jako mucholapka. Doma bylo také horko, i když jsme měla zpuštěný stropní ventilátor. Všechna má zvířata ležela jako zdechliny a to i na zemi. V takovém horku jsem odmítla stát u plotny a připravovat oběd. Venku na zahrádce mám udělané posezení, které je na stinném místě. Rozhodla jsem se grilovat. Venku bylo opravdu příjemněji než doma. Občas zafoukal příjemný větřík a stín nás chránil před sluníčkem. Nemám žádný drahý gril, nechala jsem si ho udělat. Ze začátku jsem používala rošt na gril, zanedlouho jsem si koupila žulovou desku. A víte, že na žulové desce je maso i zelenina chutnější? Není spálená, šťáva i olej nekape do ohně a tak připravované jídlo není nahořklé, což u roštu občas bývá. Maso je šťavnaté a chuť nesrovnatelná oproti přípravě na roštu. Na připravované maso nepoužívám žádné grilovací koření, jen ho osolím, do trochy oleje nastrouhám česnek, maso obalím olejem a nechám na chvíli v lednici odpočinout (stačí1hod).

K masu jsem nachystala nakrájenou zeleninu a domácí chléb. Jelikož mám 12 děti, které než maso bylo hotové, se pustili do zeleniny jako sarančata, tak než jsem sáhla po foťáku, talířek byl prázdný.
Na žulové desce jsem připravovala vepřové plátky z kýty a vrchní část vykostěné kytky z kuřete.


Máme rádi i zeleninu, nakrájela jsem asi na centimetrové plátky cuketu a dala opéci. Osolila jsme ji až na talíři.


Žulová deska se po vychladnutí dobře čistí. Ti, co přemýšlejí o koupi žulové desky na grilování, tak jen mohu doporučit. Neprohloupite, budete spokojeni jako já. A grilování vás bude bavit o to více.

Dobrou chuť
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama