OKD Důl Paskov bude v březnu 2017 uzavřen

24. listopadu 2016 v 14:44 |  Ze života
Když si vzpomenu na dobu mého dětství a srovnám ji s dnešní dobou, tak se ptám : " Kde jste vy nahoře nechali hlavy? Co jste proboha udělali s naší republikou a lidmi? "

My, dříve narození si pamatujeme plno závodů, továren, dolů, zemědělství, které stačily vyrábět, pěstovat, chovat a tak zásobovat nejen naší republiku, ale i okolní státy. Teď je spousta těchto objektů vytunelovaných, zavřených, vykradených, zdemolovaných a některé už byli srovnány ze zemí. Na některých místech, kde stál závod nebo továrna a spousta lidí v nich pracovala, vyrostly supermarkety či jiná obchodní monstra.

A teď došla řada i na společnost OKD, která je jediným producentem černého uhlí v České republice. Kdysy, když se řekl havíř, tak to byl pán. Byl to někdo, koho si lidé vážily. Dnes se s havíři jedná, jako s hadrem. Dívají se na něj jakoby to byla veš a o koho by si ani kolo neopřeli. OKD Paskov, který má být v příštím roce v březnu zavřen, má nejkvalitnější černé uhlí oproti jiným dolům. Může se ještě několik let vytěžit mnoho kvalitního černého uhlí místo toho, aby se zavřel. Říká se, že se uhlí nedalo prodat a jiné pomluvy. Ale my víme, kde je zakopaný pes. Uhlí z daného místa se dobře prodávalo a byla o něj velká poptávka. Jen ti nahoře, kteří měli přístup k financím, si na hodnotné papírky s hodnotnými kovy vytvořily závislost a čím dál častěji a ve větším množství si je přitahovali k sobě jako magnet. Několik let, se všichni nejmenovaní lidé snažili vše ututlat a různými způsoby tmelit trhlinky. Až si jednoho dne pán "kapitán" všiml větších trhlin. Tyto trhliny už nestačil tmelit a tak se rozhodl, opustit loď i s tím co mu nepatří. Kapitán, který nikdy nemyslel na svou lodˇa posádku, ale jen sám na sebe.

Roku na srdce, to se nikdy nemuselo stát! Kdyby i ti nahoře nemysleli jen na sebe a své kapsy, ale stáli opravdu při těch, kteří je živí.

Je to smutné, když další lidé příjdou o práci kvůli viny některých vysoce postavených lidí.
Proč neuznají kus své viny a nedají to dopořádku místo ukazování svých zad?
Neudělají to kvůli dnešní době, které sami dali své pravidla?
Proč?

OKD Důl Paskov


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama