Už se zase díváš na tu romantickou kravinu?

21. října 2016 v 21:25 |  Ze života
Otázku " Už se zase díváš na tu romanticou kravinu? " slyšelo mnoho žen. Je nespočet žen mladých a starších, které se dívají na romantické filmy, právě nabízené ve velkém množství TV. Ať se podíváte na jakýkoliv TV program, každý den si můžete vybrat z několika romantických filmů. Ono romantiku najdeme i u dobrodružných filmech, komediích, ale také se objeví trocha romantiky u kriminálek a jiných filmech. Ale to už si človíček, který danou otázku vyslovil, si už asi neuvědomuje. Ano, jsou to muži, kteří romantické filmy nesnášejí. Přitom se nechci dotknout menšího procenta mužů, kteří se na takové filmy dívají.

Proč se některé ženy dívají na takové filmy? A proč se to nelíbí jejím mužům? Dvě rozdílné otázky, ale přitom patří k sobě. Nejde o nic jiného než o vztah mezi sebou. Žena a muž patří odjakživa k sobě. Když se dva protějšky setkají, tak nejdříve zapůsobí chemie. Většinou si muž všimne ženy, ale jsou i případy opačné. Chemie, možná jsem to popsala divně, ale jde o sexuální pud. Ano, ze začátku se neznají, ale pud je sylnější a začnou se seznamovat. Tam, kde chemie převezme svou sílu, mají oba příjemný zážitek. U některých párů se vztah prohlubuje, až uzavřou svazek manželský.

Do doby než vztoupili do svazku byl jejich vztah jiný. Měli více volného času, bouřlívého sexu, jezdili na různé akce, výlety atd.. Jenže tohle bohužel není vše co budou potřebovat k soužití. Po svatbě většinou příjde dítě, u některých i před nebo vůbec. Co je úplně stejné v každém manželství, tak je to domov - domácnost, probouzí se vedle stejné osoby s kterou musí komunikovat a trávit většinu času, probírat různé věci, plánovat spolu a dávat na jednu hromádku většinu peněz, atd.. Muž chodí do práce, aby zabespečil rodinu. Žena, která nemá dítě, chodí také do práce a přibyla ji k ní i domácnost. Ta, která má malé dítě, vykonává svou práci doma, výchovu dítěte a zároveň se stará o domácnost.

Roky ubíhají a vztah, který byl na začátku krásný zamilovaný, plný častým sexem, se pomalu vytrácí. Chlap příjde z práce, žena mu položí na stůl jídlo, ten se po jídle natáhne. Nebo si sedne k televizi, k počítači a jsou i takoví, kteří zalezou do garáže, jiných podobných místností nebo jdou do hospody. Každá žena ať chodí do práce nebo z jakéhokoliv důvodů ne, se stará o chod domácností. Uklízení, vaření, praní, výchova dětí, nákupy atd.. Ale to už její druhá polovička nevidí. Je málo mužů, kteří své polovičce pomohou. Většinou, když se žena zeptá svého muže: ,, proč mi doma nepomůžeš? ,, on odpoví: ,, proč bych to dělal?,, nebo ,, to je ženská práce ,,. Ale pravda to tak zcela není. Žena nechce, aby její muž nebo druh doma vykonával vše. Jen chce občas, aby iniciativně sám s něčím pomohl. Aby sám od sebe si všímal a opravil co je třeba a né až je na to upozorněn. Nebo pomohl s jinými věcmi, uvařil nebo připravil jednoduché jídlo, něčím ji překvapil. Navrhl společný výlet nebo ji unesl, aby strávili pěkný den a noc spolu. Tohle ženě chybí v manželství nebo v dlouhodobém vztahu bez uzaveření manželského svazku.

A tady ji pomáhá romantický film. U takového filmu vejde do děje a prožívá vše co daný režisér vytvořil. Nebo vzpomíná na dobu, kdy její drahá polovička byla k ní více pozorná a přeje si, aby se aspoň částečně choval jako před tím. I když si to někteří nepřipouští, vytratila se i častá chuť k sexu. Muž, který by mohl sexovat každou chvíli a nedělá nic jiného než jen chodí do práce a věnuje se svým zálibám, nevidí to co dělá žena. Bere to jako samozřejmost a to co dělal před dobou než se rozhodli spolu žít, už zapoměl. To co dělal, dělal jen pro získání dané osoby a aby se měl dobře. Je to možná tvrdě řečeno, ale je to tak. Muž je sým způsobem v tomhle případě sobecký.

Říká se, že je žena tajemná a nikdo do ní pořádně nevidí. Možná je na tom kus pradvy. Žena je jen žena a má také své potřeby, podobně jako muž. Ale nemůže být stroj a když si to pár uvědomí, tak se jejich vztah více zcelí a nebudou se klást podobné otázky jako třeba " Už se zase díváš na tu romantickou kravinu? "
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama