Stapelia nepozná měsíce

30. října 2016 v 16:05 |  Fotohobby
Letos o prázdninách za mnou přišla sousedka, s tím, jestli nechci pokojové květiny. Vzala jsem si je, přesadila všechny do jednoho květináče a dala ven. Postavila jsem je mezi ostatní květiny na slunné místo. Mnozí z vás se určitě diví, proč jsem je dala ven. Protožě všechny květiny jsou venkovní, jen některé z nich lidé začali pěstovat v bytech.
To není tak důležité, jen to že jeden sukulent mezi květinami začal nahazovat pupeny. Při přesazování jsem použila zahradní substrát, žádný písek, ani cihlovou drť.

Když jsem si všimla u sukulentu nahozených pupenů, byla jsem zvědavá, jaký bude mít květ. Po rozvinutí mě překvapil netradičním květem. Neznala jsem název sukulentu a podle květu jsem začala pátrat co je to za druh. Netrvalo dlouho a na internetu jsem se dozvěděla, že se jedná o Stapelii. Na obrázcích byly různobarevné květy, jen ten můj květ jsem neviděla. Až nakonec se mi podařil objevit obrázek podobný mému květu. Byl u něj název Stapila gettlefii a také Stapelia gigantea. Který z názvu patří k mé rostlině nevím, možná ten třetí. Také jsem se dočetla, že kvetou od června do srpna. Ta moje vykvetla 25.10..No zřejmě zaspala nebo nepozná měsíce.

Moje Stapelia ( smrdutka ), u které první květ rozkvetl dne 25.10.2016
Květ Stapelii v dešti. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama