Vítr řádil i u nás

19. června 2016 v 0:10 |  Ze života
V pátek i u nás řádil silný vítr. Z dálky byly slyšet hasičské vozy, které vyjížděli k spadlým stromům. Ve městě bylo mnoho míst neprůchodných. Dost často se narazilo na červenobílou pásku, která ohraničovala místo, které bylo nejen pro pěší nebezpečné.

Bylo něco po třinácté hodině a já slyšela praskot a hluk. Vyšla jsem na balkón a nevěřila jsem svým očím. Hned mi poblesklo hlavou, jak mi bylo asi 12et, když jsme s kamarády a s dospělými sadily stromky kolem našich domů. Jeden z nich vítr, který v ten den řádil, srazil k zemi. Byl to krásný velký dvoukmenový ořech, který měl kolem 34 let. Den před tím se na něm ještě houpali na houpačce mé dvojčata.

Děti zanedlouho přišli ze školy a také se zarazili, že je jejich oblíbený strom u domu je zlomený. Dcera si ho hned vyfotila na mobil a syn utíkal po schodech a kříčel " Mami, strom spadl, honem pojď ven! To udělal vítr, pojď! " Já už měla telefón v ruce a volala jsem, aby mi strom, který visel na druhém stromku sundali a zbytek stromu zhodily. Kdyby se nechala druhá polovina stromu, který byl ve spodní části poškozený, tak by ho vítr zkroutil a spadl by buť na můj dům nebo na sousední domy.


Z naší obce, kde jsem zavolala přijeli chlapi, kteří pracují v obecním lese a o spadlý ořech se postarali. Touto cestou jim děkuji za rychlou pomoc. V místě kde, bydlím je hodně dětí a kdybych rychle nejednala zároveň s naší obcí, mohlo by dojít k větším škodám a možná i k úrazům. Rozřezaný ořech jsem s dvojčaty naskládala k domu. Po krásném ořechu zbylo jen prázdné místo. Chybí nejen mi, ale i mým dětem. Pozdější reakce mých dětí byla překvapující. Zeptali se mě, jestli půjdem do obchodu a koupíme nový ořech a zasadíme ho vedle místa, kde stál ten náš co ho zlomil vítr.Památka na náš ořech z poslední zimy, pohled z balkónu.


Byl krásný nejen ze zelenými listy, ale i zasněžený.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama