Pryč s dietou!

25. června 2016 v 17:59 |  Ze života
Když procházím městem, potkávám obchůdky jako je např. svět zdraví, kde vás lákají na měření tuků v těle a hned vám nabízejí různé výrobky, aby jste zhodili nadbytečný tuk. Nebo vídávám různé reklamy na doplňkovou výživu na zhubnutí. V různých časopisech jsou články jak nejlépe zhubnout a nabízejí výrobky na štíhlou linií, dle mého názoru dost účinnou na peněženky, než pro tělo. Nevím co je to za módu nebo jen výdělek nad hlouposti lidí?

Mladé dívky se předbíhají, která z nich má nejštihlejší pas a drží různé diety. Začíná to tím, že jí méně a méně. Později polykají různé doplňky, které by měli podpořit snížení váhy. Jenže tělo si říká co chce a tak se občas pořádně najedí. Pak si říkají, že budou tlusté a snaží se jídlo vyzvracet. Tohle může trvat dlouho než příjdou na to, že mají velký zdravotní problém. Myslí si, že jejich štíhlost až pomalu na kost, je taková jaká by měla být. Dle nich mají krásnou postavu, ale přesto ji schovávají pod oblečením. Proč? Že by se přece jen za své zničené tělo styděli? Holky, proboha neblázněte!!! Žádnému klukovi se nelíbí pochodující žebrový radiátor.

Starší ženy řeší pneumatiku po dětech a snaží se držet také různé diety, polykají chemické doplňkové tablety a začínají sportovat, i když některé nikdy nesportovali. Já patřím k těm starším, ale diety jsem nedržela. Pravda je, že jsem od dětství sportovala a skončila jsem, když se mi narodil prvorozený syn. Pak jsem sportovala kolem dítěte a o mnohem později ještě kolem dvou. Dvojčata jsou ještě školou povinná, tak všechny maminy ví, že tenhle sport dá také zabrat. Je trochu jiný, ale zapotíte se u něj dostatečně.

Když jsem poprvé zjistila, že se moje tělo po dítěti změnilo a měla jsem vyšší velikost o jedno číslo - dvě od velikostí kterou jsem kdysi oblékla, bylo mi to líto. Začala jsem se za své tělo stydět, přestala jsem chodit k vodě a oblékala jsem si jen oblečení takové, abych zakryla malou pneumatiku a větší zadek, při mé váze kolem 76kg a výšce 176cm. Dnes mám kolem 80-84kg, mám tři děti, pneumatiku místo rovného bříška, normální zadek a žádnou plošinu. Mám ráda své tělo a mi se líbí, i když už nejsem ta štíhlá holka, která byla úspěšná ve sportu. Pro představu, před prvním porodem jsem vážila 62kg. Je pravda, že jsem se ještě nedávno styděla za své břicho po dětech. Ale teď si obléknu tričko na tenkých ramínkách při kterém mi jde vidět pneumatika a krátkou sukni, né zas mini, ta je šikovnějsší na mladých dívkách. Začala jsem chodit s dětmi k vodě. Nestydím se už za své tělo, nedržím žádnou dietu a nepřecpávám se.

Vy, kteří se snažíte držet diety, zamyslete se nad tím co děláte. Netrapte sebe a své tělo. Nekonzumujte žádné chemikálie v tabletách, neomezujte se, ale také se nepřejídejte. Podívejte se na své předky, přesně řečeno - genetika je genetika a jí žádná dieta nezmění. Pohybujte se více a přitom nemusíte násilně sportovat. Choďte na delší procházky, procházejte se častěji a v jakémkoliv počasí. Sportovat můžete rekreačně. Gaučink můžete provozovat až vám nebudou sloužit nohy. Pryč s nesmyslnýma dietama!

Jen mezi námi, co se týče missek, tak se na ně chlapi dívají, ale nikdo by je doma nechtěl. Neměli by je za co chytit, při souloži by jim zapadla mezi matrace, venku při větším větru by se jim zlomila v pase a báli by se jí plácnout přes zadek s myšlenkou, že by se rozpadla. Chlap má rád, když může ženskou za co chytit, aniž by se bál, že se mu v náručí rozpadne. Což o to, že mají krásný obličej a pěkně upravené vlasy, když vypadají jako hajzloví pavouci.

Mějte se rádi a nekraťte si život dietami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama