Svět, který nás obklopuje

6. května 2016 v 17:52 |  Téma týdne
Svět, který nás obklopuje je stejný jako za mého dětství a přitom trochu jiný. Bydlím na jednom místě od svých devítí let. Když se podívám z okna, tak stromy, které nebyli vidět přes kopec, teď přečnívají. Jsou o několik metrů vyšší. Sluníčko se střídá s deštěm nebo sněhem, den s nocí, bezvětří s větrem, jaro s létem, léto s podzimem, podzim se zimou a zima s jarem. Tam, kde byl kdysi hustý les je dnes mladý nízký stromový porost. Na místě kde bývala jen louka, nacházíme mladý smíšený lesík nebo novou vilkovou osadu.

Lidé kolem nás jsou stále stejní a stejně rychle stárnou. Jsou stejně veselí, ale i protivní. Pavlačové drbny a drbny přesplotové stále drbou a kvokají. Kradlo se v menší míře, za to s velkým rizikem. Dnes se oplatí krást ve velkém, menší krádeže se neoplatí. Bývalé Jednoty se přeměnily za Hypermakety. Šedé panelákové domy se změnily na různobarevné veselé sídliště. Fabriky, kde pracovalo mnoho lidí, jsou opuštěné a chátrají. Na druhé straně se budují jiné. Ať se podíváte jak chcete, svět, který nás obklopuje je stále stejný. Jen jde s dobou, stejně tak jako my. A co je nejduležitější? Snažit se být pozitivní, i když je to někdy sakra težké. A hlavně být veselý, protože pak "Svět, který nás obklopuje bude také veselý." 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 6. května 2016 v 20:45 | Reagovat

Přesně tak :) Nikdy neztrácet naději a snažit se o změnu.

Já sice nebydlím na místě, kde jsem vyrůstala, ale moje babička tam pořád bydlí, takže když jdu na návštěvu, tak příjemně zavzpomínám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama