Je to na internetu, musí to být pravda!

18. května 2016 v 12:01 |  Téma týdne
V ůvodu bych chtěla pozdravit všechny čtenáře. Máme tady téma týdne, na které by moje babička, která už není mezi námi, měla jedinou odpověď. Ale k ní se vrátím později.

Za mého mládí nebyl žádný iternet, ale noviny. V novinách jsme si přečetli to, co dnes na internetu. I když iternet nám dnes poví mnohem více informací než kdysy noviny. Někteří lidé, ale i přesto novinám zůstali věrní.

Zůstaneme u internetu. Jakmile potřebujeme nějakou radu či cokoliv si přečíst, jdeme na internet. Já si také občas něco přečtu. Bohužel nejsem toho názoru co říká titulek. Je mnoho teoretiku, kteří píší články a z praktičností to nemá nic společného. Psané články praktikem se objevují, ale nepoznáte hned mezi tím gulášem, který je který. Tak jestli věříte nebo nevěříte, že co " Je napsané na internetu, musí být pravda!", záleží jen na vás.

Teď se vrátím k mé babičce. Ona i děda četli noviny. Nejednou jsem byla svědkem, jak děda se snažil babičce vnutit to co zrovna četl a říkal, že je to pravda, protože o tom psali. Babička se s dědou nechtěla příst zda je pravda co četl nebo ne, ale měla pohotovou odpověď. A ta zněla " Co je napisané, tomu neverím!". Když děda tuto větu slyšel pokaždé, když chtěl s babičkou rozebírat nějaký článek, brzy toho nechal. Moje babička byla praktik a kdyby žila ještě dnes, tak si domyslíte co na téma tohoto týdne by řekla a napala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 19. května 2016 v 9:51 | Reagovat

ten ůvod je rozkošný :) Člověk by neměl věřit ničemu, jen sám sobě :)

2 Eduard Nud Eduard Nud | 17. ledna 2017 v 14:50 | Reagovat

Že trochu odbočím. Víte, jaký je největší problém internetu? Vyhledávač. Dostanu všechno, co chci. To je omyl. Vyhledávač stránky nevytváří, ale pouze vyhledává. Nemůže tedy najít něco, co tam není.

Další problém internetu je to, že od toho čekáme víc, než od stávajících médií a vymožeností informatiky. Jenomže tam stejně víc není, protože tam ani nic víc být nemůže. No. To co je na internetu, si v novinách nebo časopisech koneckonců přečtete taky.

Jenom s tím rozdílem, že tady máte celosvětové informace i informace s kdejaké díry po granátu. Jinak řečeno vše. Zkrátka nákup pod jednou střechou. A to je vše.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama