Květen 2016

Minulé životy

27. května 2016 v 15:17 Téma týdne
Co je svět světem, obklopuje nás mnoho nevysvětlitelných záhad. Mezi ně patří i víra v minulé životy. Můj názor se od jiných liší. Jsem člověk, který cítí jinak své okolí a to možná částečně ovlivňuje můj pohled na svět, i život.

Jestliže zemře někdo blízký, myslíme si po narození nového človíčka v rodině, že dostal duši od našeho zemřelého předka. Vídíme v něm podobnosti a tak si myslíme, že náš milovaný člen rodiny se k nám vrátil. Jenže, já to vídím jinak. Narozený človíček dostal do vínku větší část genu, který nám milovaného člena rodiny připomíná. Přitom je to nový prototyp člověka.

Když jsem byla ještě dítě, bavila jsem se mnohokrát s babičkou o duši, která opustí po smrti člověka. Věřila jsem tomu, že duše vstoupí do jiného těla. A my, kteří žijeme nynější život, ho žijeme znovu, i když v modernější době. Dnes to vidím jinak a nemyslím si, že se převtělujeme. Kdyby to tak bylo, nemohla bych občas vidět mé předky a nemohla bych s nimi mluvit, neviděla bych cizí duše/postavy mrtvých lidí a necítila bych jejich přítomnost. Jde sice po tomhle tom mráz po zádech, ale je to opravdu možné. Od jistého věku jsem se chvíli nepovažovala za člověka. Myslela jsem, že jsem blázen, ale naučila jsem se s tím žít. Jsem možná v tomhle jiná, ale nemohu říci, že věřím na minulé životy. Věřím v nynější život!

Každý z nás v něco věří. A jestli věří na minulé životy, tak ať věří dál. Možná mu to pomáhá žít lepší život. Je lépe v něco věřit, než nevěřit a být jen negativní.

S květinou je život veselejší

25. května 2016 v 15:55 Ze života
Jako většina žen, tak i já mám ráda květiny. Obdivuji nejen květiny šlechtěné, ale i luční. Jejich rozmanitost je úžasná, dokážu je pozorovat hodiny. Jelikož doma nepěstuji žádné květiny a to z důvodů soužití se zvířátky, tak je pěstuji na balkóně a u domu. I letos jsem se rozhodla o zvelebení balkónu a místa před domem. Na balkón jsem si nasadila nejen převislé muškáty, ale i jahody a bylinky. Před dům jsem si do velkých nádob dala stromečky s různými květinami. Variantu velkých nádob jsem zvolila, protože před domem mám betonový chodník.
Je mi hned veseleji, když se podívám na krásné různobarevné květiny kombinované se stromečky.

Jen alergik se mnou nebude souhlasit, že " S květinou je život veselejší ".Je to na internetu, musí to být pravda!

18. května 2016 v 12:01 Téma týdne
V ůvodu bych chtěla pozdravit všechny čtenáře. Máme tady téma týdne, na které by moje babička, která už není mezi námi, měla jedinou odpověď. Ale k ní se vrátím později.

Za mého mládí nebyl žádný iternet, ale noviny. V novinách jsme si přečetli to, co dnes na internetu. I když iternet nám dnes poví mnohem více informací než kdysy noviny. Někteří lidé, ale i přesto novinám zůstali věrní.

Zůstaneme u internetu. Jakmile potřebujeme nějakou radu či cokoliv si přečíst, jdeme na internet. Já si také občas něco přečtu. Bohužel nejsem toho názoru co říká titulek. Je mnoho teoretiku, kteří píší články a z praktičností to nemá nic společného. Psané články praktikem se objevují, ale nepoznáte hned mezi tím gulášem, který je který. Tak jestli věříte nebo nevěříte, že co " Je napsané na internetu, musí být pravda!", záleží jen na vás.

Teď se vrátím k mé babičce. Ona i děda četli noviny. Nejednou jsem byla svědkem, jak děda se snažil babičce vnutit to co zrovna četl a říkal, že je to pravda, protože o tom psali. Babička se s dědou nechtěla příst zda je pravda co četl nebo ne, ale měla pohotovou odpověď. A ta zněla " Co je napisané, tomu neverím!". Když děda tuto větu slyšel pokaždé, když chtěl s babičkou rozebírat nějaký článek, brzy toho nechal. Moje babička byla praktik a kdyby žila ještě dnes, tak si domyslíte co na téma tohoto týdne by řekla a napala.

Zavři oči a věř

13. května 2016 v 16:35 Téma týdne
Naše okolí nás vnímá různými způsoby a taktéž vnímáme my jeho. Na svět kolem nás bychom se neměli dívat zavřenýma očima, ba naopak. Samozřejmě nesmíme zapomenout k očím připojit mozek, jestli je ještě funkční a srdce, které není z kamene. A kdy tedy zavřít oči kromě odpočinku a spánku? Pokaždé, když si budeš cokoliv přát, tak " Zavři oči a věř ".

Svět, který nás obklopuje

6. května 2016 v 17:52 Téma týdne
Svět, který nás obklopuje je stejný jako za mého dětství a přitom trochu jiný. Bydlím na jednom místě od svých devítí let. Když se podívám z okna, tak stromy, které nebyli vidět přes kopec, teď přečnívají. Jsou o několik metrů vyšší. Sluníčko se střídá s deštěm nebo sněhem, den s nocí, bezvětří s větrem, jaro s létem, léto s podzimem, podzim se zimou a zima s jarem. Tam, kde byl kdysi hustý les je dnes mladý nízký stromový porost. Na místě kde bývala jen louka, nacházíme mladý smíšený lesík nebo novou vilkovou osadu.

Lidé kolem nás jsou stále stejní a stejně rychle stárnou. Jsou stejně veselí, ale i protivní. Pavlačové drbny a drbny přesplotové stále drbou a kvokají. Kradlo se v menší míře, za to s velkým rizikem. Dnes se oplatí krást ve velkém, menší krádeže se neoplatí. Bývalé Jednoty se přeměnily za Hypermakety. Šedé panelákové domy se změnily na různobarevné veselé sídliště. Fabriky, kde pracovalo mnoho lidí, jsou opuštěné a chátrají. Na druhé straně se budují jiné. Ať se podíváte jak chcete, svět, který nás obklopuje je stále stejný. Jen jde s dobou, stejně tak jako my. A co je nejduležitější? Snažit se být pozitivní, i když je to někdy sakra težké. A hlavně být veselý, protože pak "Svět, který nás obklopuje bude také veselý."