Duben 2016

Příroda se probudila

24. dubna 2016 v 15:58 Fotohobby
Příroda opět hýří různými barvami, mláďata se derou na svět a vše kolem nás je mnohem veselejší. I já jsem nelenila a snažila se zachytit co nejlépe probuzenou přírodu.

Včelička pilně sbírá pyl a čmelák na mě házel zadeček, že ho prý nikdo nebude vyrušovat, když pije nektar.

Představují vám závodní ovečky.


Bééééé, mamíííííí já jsem vyhrála!


Po závodě si ovečky užívali zbytek dne bez tréninku.
Šnečku, šnečku vystrč růžky.


Nájemníci OKD podvedeni a Bakala se směje. Nájemníci bytů OKD nevzdávejte se!

9. dubna 2016 v 12:26 Ze života
Nedávno jsme se dozvěděli všichni z médií, jak dopadli nájemníci OKD, nynějších bytů RPG. Je severní morava prokletá nebo jen byli úmyslně zneužiti lidé žijící v ní?

Nebudu tady omýlat to co už bylo několikrát řečeno, ale pokusím se na danou věc podívat z více stran. Samozřejmě, že použiji pár věcí, aby ten, který nemá ani páru o tom co se stalo, byl trochu v obraze.

V roce 1990 byly byty státního podniku OKD vloženy do nově vzniklé akciové společnosti OKD a.s. a už tehdy tato privatizace byla v rozporu s platnými zákony. Proč? Protože hospodření s byty nebylo součástí podnikání OKD. Tyto byty měly být převedeny na stát nebo obce a neměli být privatizovány společně s majetkem určeným k podnikání společnosti. V roce 1998 většinový podíl akcií OKD získává společnost KARBON INVEST a.s..

V roce 2004 Zdeněk Bakala oznamuje, že ovládl KARBON INVEST a.s. a tato společnost měla dle smlouvy před tím, než vyvede byty ze skupiny OKD nabídnout OKD byty jejich nájemníkům ( prodá je ). Závazná cena při prodeji bytů nájemníkům byla v rozpětí 30 000 až 50 000Kč. Bohužel, došlo k prodeji bytú mimo skupinu a nájemníci tak byli podvedeni.

Kdo je Zdeněk Bakala? Podvedení nájemníci mají na tuto osobu jedno slovo a to " gauner ". Zdeněk Bakala je investor, který se svými právníky se snažil být neprůstřelný. Získal majetky za hubičku, vytřískával z nich nemalé finance, k tomu si půjčil peníze od některých společností a dále je investoval. Došlo to tak daleko, kdy už nebyl schopen splácet svým věřitelům, třem velkým investičním fondům, které se sdružily do společnosti Ad Hoc Group ( AHG ). Od nich si na dluhopisech Bakala půjčil peníze, které vyměnil za své akcie NWR. Hodnota se za pět let propadla z téměř 290 korun na osm haléřů.
Koncem léta roku 2015 prodal Bakala RPG Byty a RPG Služby a nájemníky jen informoval formou dopisu o změně vlastníka Bytů OKD ( dnes RPG ). Kdo je vlastně nový majitel nájemníci pořádně neví. Co se ukázalo, tak že většinovým nabyvatelem RPG Byty a RPG Služby je velká americká investiční poradenská skupina Blackstone, s níž Zdeněk Bakala v minulosti spolupracoval.
A co na to vše Zdeněk Bakala? Ten se jen směje a vyklízí pole tím, že odchází z České republiky.

Sdružení nájemníku BYTYOKD.CZ hájí zájmy nájemníků bydlících v bytech OKD ( dnes RPG ). Několik let se snaží domoci práva nájemníků a docílit toho, aby nájemníci se staly vlastníky svých bytů OKD. Je to smutné, ale do dnešního dne sdružení nájemníku bytu OKD se neustále snaží domoci se práv. Mají šanci i po tolika letech dotáhnout to do konce, aby nájemníci už mohli v klidu spát? To nikdo neví, zda se jim to podaří. Spousta nájemníku věřilo, že jednou byt ve kterém bydlí bude jednou jejich. Mnozi z nich si byt na své náklady renomovali a ejhle, v to co věřili se zhroutilo jak domino. Nájemníci žijí v nejistotě co se bude dál dít s jejími byty.

Kauzu bytu OKD, jako největší finanční kauzu současností si nemohla nevšimnout společnost Arca Capital podnikatele Pavla Krůpy. Arca Capital našla způsob k dosažení náhrady škody pro nájemce bytů OKD. Vzniklá škoda je v podstatě rozdíl mezi částkou, za kterou společnost Zdeňka Bakaly byty získala od Fondu národního majetku ČR a částkou, za kterou byty prodala. Tuto částku chce vymáhat soudní cestou, formou hromadné žaloby.
Společnost Arca Capital informovala sdružení nájemníku bytu OKD, že našla způsob náhrady škody pro nájemníky bytů OKD a nájemníkům nabízí podstoupení pohledávky.
Sdružení nájemníku bytu OKD návrh Arca Capital projednali a nakonec se shodli, že ho nedoporučují.

A teď otázka " Proč sdružení nájemníku OKD nedoporučuje podepsat smlouvu a tak podat hromadnou žalobu s Arca Capital? " Nejsem právník, jsem obyčejný člověk, který se na danou věc dívá možná trochu jinak.
Co víme o Arca Capital, snad jen to že patří nejbohatšímu slováku Pavlu Krůpovi. Je to osoba podnikavá, která investuje a prozatím stojí za svými klienty. Investoval už nemalý peníz do různých akcií, projektů atd.. Jako správný podnikatel ví, že aby byl úspěšný, musí mít kolem sebe lidi, kteří jsou spokojeni a pak bude spokojen i on. Ano, za vším hledej peníze a zde to platí také. Každý podnikatel vloží peníze a znásobí je - vydělává. Společnost Arca Capital vložila do projektu k dosažení náhrady škody pro nájemce bytů OKD nemalý kufřík s penězi. Arca Capital je gigant mezi společnostmi a jen tak se do ničeho nepouští, kdyby z toho neměla zisk.

Jaké je vlastně řešení? Objevili se dvě možnosti domoci se práv a přitom první haní druhou a zároveň říká " záleží jen na nájemci, jak se rozhodne ". Ruku na srdce, první strana jedná o problému s byty OKD několik let a čeho docílila. Já nevidím žádných změn, jen se o tom mluví a cíl je v nedohlednu. Nájemníci bytů OKD byli podvedeni, jsou a zůstanou? Druhá strana příjde s návrhem jak docílit práv těchto nájemníku, ale samozřejmě má své podmínky.

Nájemníci bytů OKD, co teď? Tady je každá rada drahá a jak se lidově říká " babo raď ", ale ta neporadí. Všem nájemníkům už přetekl hrnec trpělivostí, kdyby to bylo možné a mohli se vrhnout na Zdeňka Bakalu, tak by z něj nezbyl ani mastný flek. Ale tohle by nebylo řešení.

Když vidíme, že sdružení nájemníku bytů OKD se nemůže pohnout z místa, tak když nájemníci bytů OKD podepíši podmínky u společnosti Arca Capital, tak co mohou ztratit? Z mého hlediska, nájemník už nemůže v tomto případě nic ztratit. Kdyby se to této společnosti povedlo, byli by spokojené obě strany.

Není možné, aby se vítr neotočil. Vždyť právo bylo na straně nájemníku bytů OKD a kde se podělo? Mnozí nájemníci bytů OKD už nemají síly dále pokračovat. I přesto všem fandím, ať se rozhodli nebo rozhodnou jak postupovat dál. Hlavně si udělejte svůj názor a třeba i trochu zariskujte.

Nájemníci bytů OKD ( dnes RPG ) nevzdávejte se! Držím s vámi, protože jsem jedna z vás.

Bílý brumla

6. dubna 2016 v 18:02 Fotohobby
V neděli bylo krásné slunečné jaro. Ten den jsem se byla podívat s rodinou na bílého brumlu. V Zoologické zahradě v Brně se dříve než ošetřovatele čekali, narodilo mládě bílého ledního medvěda. Bílá medvědice dříve narozeným mládětem ošetřovatele překvapila a nikdo netušil, co skrývá ještě v rukávu, tedy v tlapě. S mládětem vyšla ze svého brlohu také dříve a mládě s hrdostí ukazovala.

Mládě ledního medvídka se narodilo 21.11.2015.
Je to holčička, sice není tak bílá jak by si každý představoval, ale je nádherná. Kdyby lední brumlička měla více sněhu ve výběhu než jen v jednom rohu, její kožíšek by zářil bílou.

Foto mláděte pro ty, kteří se tam nemohou z jakéhokoliv důvodů dostat.

Mládě po skotačení ve výběhu bylo unavené, tak si šlo nabrat sílu do mléčného baru.