Slepota

31. března 2016 v 11:14 |  Téma týdne
V úvodů všechny vítám.
Dnešní téma týdne zní " slepota ". Každý, když slyší nebo si přečte slovo " slepota ", představí si slepce s černými brýlemi a bílou hůlkou. Je to smutné, ale tohle je nefalšovaná slepota. I když tito lidé nevidí očima, dívají se na svět jinak. Lidém, kteří se jako slepci narodí, to tak nepříjde, že nevidí. Ale, když příjdete o zrak v průběhu svého života, je to nepředstavitelné trauma. Takovému člověku v hlavě probíhají ty nejčernější myšlenky. To je jedna slepota ze dvou.

Druhá slepota si myslím je horší. U té první nic nepředstíráte, bohužel je to krutá realita, ale u té druhé děláme slepce úmyslně. Nevěřím nikomu, kdo řekne, že si na slepce nikdy nehrál. Ano, každý z nás se při dané situaci občas slepě zachoval. Je mnoho situací, při kterých mnozí z nás, než aby se vyjádřili nebo něco udělali, se slepě chovají. Bohužel je to jedna z vlastností člověka. Záleží jen na každém jak tuto slepotu využívá. Jsou situace, které můžeme jen tak přehlídnout nebo spíše se na ní dívat slepecky. Ale je mnoho jiných a závažnějších situací, kdy bychom se jako slepci chovat neměli.

Neříkám, že patřím pomalu na pozemek k vysokému domu, co má pod špičatou střechou zvon. Tam ještě dlouho patřit nebudu, to doufám. Ale stárnu, jako každý. Teď možná rozčaruji některé čtenáře, protože se jim nebude líbit tato věta : "Jsem československé dítě a jsem na to pyšná!" Ano, nestydím se za to a jsem ráda, že jsem tu dobu zažila a užila si. Mohu srovnávat lidi, nás a vše co patří k životu. Víte, že v dněšní době je více úmyslných slepců než dříve? Dříve všichni viděli staršího občana a to podotýkám i mládež. Ano mládež, která nebyla slepá a sobecká k okolí. V dnešní době mnoho lidí vidí jen to co vidět chce a ne to co by vidět měli. Je to divná doba, měla by se nazývat " Doba slepoty ".

Dívejme se očima a nestaňme se úmyslnými slepci. Když se nebudeme slepě chovat, pak i náš život nebude slepý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama