Březen 2016

Slepota

31. března 2016 v 11:14 Téma týdne
V úvodů všechny vítám.
Dnešní téma týdne zní " slepota ". Každý, když slyší nebo si přečte slovo " slepota ", představí si slepce s černými brýlemi a bílou hůlkou. Je to smutné, ale tohle je nefalšovaná slepota. I když tito lidé nevidí očima, dívají se na svět jinak. Lidém, kteří se jako slepci narodí, to tak nepříjde, že nevidí. Ale, když příjdete o zrak v průběhu svého života, je to nepředstavitelné trauma. Takovému člověku v hlavě probíhají ty nejčernější myšlenky. To je jedna slepota ze dvou.

Druhá slepota si myslím je horší. U té první nic nepředstíráte, bohužel je to krutá realita, ale u té druhé děláme slepce úmyslně. Nevěřím nikomu, kdo řekne, že si na slepce nikdy nehrál. Ano, každý z nás se při dané situaci občas slepě zachoval. Je mnoho situací, při kterých mnozí z nás, než aby se vyjádřili nebo něco udělali, se slepě chovají. Bohužel je to jedna z vlastností člověka. Záleží jen na každém jak tuto slepotu využívá. Jsou situace, které můžeme jen tak přehlídnout nebo spíše se na ní dívat slepecky. Ale je mnoho jiných a závažnějších situací, kdy bychom se jako slepci chovat neměli.

Neříkám, že patřím pomalu na pozemek k vysokému domu, co má pod špičatou střechou zvon. Tam ještě dlouho patřit nebudu, to doufám. Ale stárnu, jako každý. Teď možná rozčaruji některé čtenáře, protože se jim nebude líbit tato věta : "Jsem československé dítě a jsem na to pyšná!" Ano, nestydím se za to a jsem ráda, že jsem tu dobu zažila a užila si. Mohu srovnávat lidi, nás a vše co patří k životu. Víte, že v dněšní době je více úmyslných slepců než dříve? Dříve všichni viděli staršího občana a to podotýkám i mládež. Ano mládež, která nebyla slepá a sobecká k okolí. V dnešní době mnoho lidí vidí jen to co vidět chce a ne to co by vidět měli. Je to divná doba, měla by se nazývat " Doba slepoty ".

Dívejme se očima a nestaňme se úmyslnými slepci. Když se nebudeme slepě chovat, pak i náš život nebude slepý.

Temnota ve světle

26. března 2016 v 22:00 Téma týdne
Téma na tento týden je zajímavé, co k tomu napsat. Všichni jsme se občas cítili jako " temnota ve světle " kolem nás a to při různých příležitostech. Občas se dá tento pocit využít pro dobro, protože nás dokáže něčemu naučit, ale dá se i zneužít. Záleží jen na nás, jak se k tomu postavíme a jakým směrem náš život povedeme. Zda v temnotě zůstaneme nebo ji opustíme. Občas by bylo dobré temnotu navštívit, abychom si uvědomili jaký smysl má náš život.

Zkus to znovu

16. března 2016 v 22:31 Téma týdne
Sto lidí a sto povah. Každý z nich slyšel od malička až do osamostatnění od svých rodičů zkus to znovu, když se jim něco nepovedlo. Někdo je trpělivější a někdo ne, takže každému to " zkus to znovu " trvalo různě dlouho. Když byli pod křídly svých rodičů, tak se snažili dělat vše tak, aby to nemuseli zkoušet znovu. Mysleli si, že jak budou stát na vlastních nohách, že nic nebudou zkoušet znovu, protože se vše naučili, když byli ještě pod křídly. Ale ouha, to " zkus to znovu " je jakoby pronásledovalo. Nastaly situace, kdy se musel rozhodnout zda to zkusí znovu nebo ne. Někdy je to těžké rozhodování, protože hodně záleží na situaci a na dané věci, zda to " zkusit znovu ". A zde je každá rada drahá. Ti co jsou trpělivější a dokážou se s danou situací poprat, jsou na tom líp, než ti co nejsou trpěliví a hned vše vzdávají.

Teď z mého soudku, jestli to někomu pomůže, tak já to " zkus to znovu " vyzkoušela nesčetně krát a zkoušet ještě určitě budu. Ono to k životu patří a osobně jsem zažila mnoho ošklivých situací a nevzdala jsem to, zkusila jsem to znovu. A víte co? Povedlo se mi to. A ostaní jen koukali, protože mi několik lidi řeklo a byli to i mí známí, že oni by to nedokázali. Je také pravda, že jsem hodně trpělivá a tolerantní. Na to jsem několikrát dojela, ale nezůstala jsem stát na jednom místě. Šla jsem dál a " zkusila to znovu ".

Přeji všem, aby to " zkus to znovu " dělali minimálně. A hlavně se nikdy jen tak nevzdávali a trpělivě " zkusili to znovu ", protože když se hned vzdají, budou stát na místě.

Komedie života

9. března 2016 v 22:02 Téma týdne
Všichni jsme dostali do vínku scénář, který si občas během našeho života upravujeme. Jsme herci našich životů a dost často musíme improvizovat. Občas si připadáme jako loutky, které někdo tahá za provázky. Dost často si připadáme jako kriminalisté, kteří se snaží najít odpověď, která je v nedohlednu. Jsme jak na houpačce, jednou dole a jednou nahoře. Doprovází nás smích, i pláč. Když to vše dáme do koule a pak se na ní podíváme, řekneme si : " Tak tohle je Komedie života. "

Kočkovité šelmy III

7. března 2016 v 17:06 Fotohobby
Tygři jsou největší volně žijící kočkovité šelmy. Jsou samotáři a teritorium si označují různými způsoby, např. škrábáním do kůry nebo močí. Samec si své teritotium hlídá a jen samici v říjí dovolí vejít na své území. I domácí kočky si své teritorium označují podobnými způsoby jako tygři. Tygři miluji vodu a rádi plavou. Máme několik poddruhů tygrů, které se liší velikostí a zbarvením ( kresbou ). Největší tygr je Tygr ussurijský, který má v kohoutku až 1,25 m.

Tygra v zajetí lze křížit se lvem. Kříženec se nazývá liger nebo tigon, záleží natom, kdo z rodičů je tygr a kdo lev.

Takhle jsem zachytila tygrové kočičky.

Tygr sumaterskýTygr ussurijský - největší číča

Když nemohu usnout, tak víc než tablety na spaní mi pomůže, když si ke mě lehne kočka a vrní. Jak by se mi krásně usínalo, kdyby si ke mě lehla taková tygří číča a vrněla.

Sněhulákohaf

3. března 2016 v 13:29 Fotohobby
Příroda si s námi zahrává, střídá se často teplo se zimou. Děti střídají kola se sáněmi a dospělí jen kroutí hlavou. Před dvěma dny u nás napadlo cca 20 cm sněhu. Když jsem byla se spy venku, tak ve sněhu dováděli, až se z jednoho stal sněhulákohaf.

Sněhulákohaf


Ach ti Američané , díl II

3. března 2016 v 12:26 Ze života
Plzeň - bombardování ( nejen ) Škodových závodů
( tento nepřátelský akt nesmí být nikdy zapomenut )
25.dubna 1945, byl tetno průmyslový gigant Američany fakticky zničen.

Plzeň byla i díky Škodovým závodům jedním z nejdůležitějších měst v Československu. Společně s německými koncerny Krupp a Rheinmetall patřila mezi tři nedůležitější zbrojní továrny, pracující v době pro Třetí říši.

Před válkou továrnu vlastnila francouská společnost Schneider Creuzot a americká Morganova kapitálová skupina. Po tří předchozí roky byla Škodovka terčem celkem 6 spojeneckých náletů, aniž by došlo k většímu poškození.Zřejmě ani o to nebyl zájem. Spojenci si mysleli, že po válce Škodovku získají oni, takže " si ji nebudou ničit ".

Proč se však, pouhých dvacet dní po vyhlášení Košického vládního porframu, 25.dubna 1945, stala plzeňská Škodovka terčem jednoho z posledních spojeneckých náletů, si lze snadno a jen těžko vysvětlit jinak, než jako snahu oslabit český poválečný průmysl. Tento nepřátelský akt nesmí být nikdy zapomenut. To jsou fakta a historická pravda.

Ameriskému velkokapitálu šlo především o zničení významného centra naší ekonomiky - Škodových závodů v Plzni a v dané oblasti. Fašistické německo v březnu 1939 tyto závody zabralo a využívalo je pro svůj válečný zbrojní program a to až do konce války v roce 1945.
Americký velkokapitál, vojáci a zbrojaři vedení vztekem a nervozitou z toho, že uvedené centrum naší ekonomiky nebudou ovládat, přistoupili ke zničení závodů v Plzni.

25.dubna 1945 se uskutečnilo poslední masové a tentokrát skutečně zničující bombardování Škodovky. Bylo to skutečně poslední bombardování v Evropě.
500 bombardéru USAF svrhlo na uvedený závod 5 000 tříštivých, fosforových a zápalných bomb. Totálně bylo zničeno 29 objektů Škodovky, 21 těžce poškozeno - nebyl elektrický proud, komunikační a celková infrastruktura byla zničena.

Americký zločin při bombardování Plzně na konci války neměl už žádný strategický význam z hlediska dokončování válečné porážky fašistického Německa. Byl to jen cílený nepřátelský záměr proti nové osvobozené Československé republice, proti její vládě a proti strategické orientaci na SSSR v poválečném období. Američanům šlo o rozbití průmyslové a ekonomické základny v ČSR.

USA bombardovali 25.března 1945 ještě Nové Zámky, Pardubice, Zlín, ČKD - Praha, Nitru a další místa. Dne 17.dubna 1945 bombardovaly dělnické čtvrti Škvrňany a Karlov, které byly téměř zničeny, fakticky zničeno bylo plzeňské seřaďovací nádraží. I přes těžké ztráty na majetku se podařilo již v květnu 1945 obnovit některé základní funkce Škodovky, na něž později navázal další rozvoj výroby.
Bylo zabito 624 Čechů, 453 jich bylo zraněno. Američané zničili 505 budov, seřaďovací nádraží a další objekty. Americký generál Patton, když si prohlížel ruiny Škodovky, prohlásil: " Dobrá práce, jsem spokojený! "

Pohled do jednoho policejního hlášení
( Fakta a některé údaje jsou použity z textů K.Bartošky a K.Pichlíka - " Pokus o hospodářskou kolonizaci ČSR ", Praha 1969, str.11 a další. )

Pod č.j. 400 pres./1945 bylo uváděno mj. toto: " Po obsazení Plzně americkou armádou vznikla řada nesnází, které se postupem času vyvinuly v problémy. Američtí vojáci obsazují samovolně opuštěné byty bez ohledu na jejich zajištění, vnikají do nich násilím... na otevřených táborech německého vojska v okolí Ejpovic naskýtá se týž obraz. Zde byly národnímu hospodářství způsobený milionové škody, hlavě na motorových vozidlech, na kterých se přijela vzdát německá armáda, ustupující od Prahy. Američané velkou část vozidel zničili. "
A pokračuje se dále:
- U Ejpovic Američané zničili zásoby prádla a potravin.
- Za starou hrnčírnou v Plzni do obrovské jámy svážela americká nákladní auta velké zásoby potravin, konzerv, nábytku... to polévali benzínem a zapalovali...
- V Chebu zničili Američané velké sklady látek, psacích strojů, radiopříjmačů, konzerv a automobilů...
- V Kraslicích zničili vojáci USA sklady hudebních nástrojů.
- Na zámku Pozorka u Kralub bylo velké skladiště hlídáno československými hlídkami. Američané hrozící zbraněmi naše hlídky vytlačili, skladiště polili benzínem a zapálili.
-Z Aše do Mnichova bylo unesenno pět odborníků na výrobu technického porcelánu.
Z tachovského muzea zmizely cenné památky - olejomalby, staré zbraně vykládané stříbrem. S tím vším zmizel také major armády USA Hoower.
- Ve Stodě se americké vojenské velitelství zmocnilo násilím 40 vagónů látek, zabavených Němcům, tyto zásoby Američané spálili.
- Národní výbor v Chebu 14.5.1945 oznámil, že americké vojenské velitelství nařídilo odvézt 45 vagńů obilí do Německa.


Jak jsem se již zmíňovala, byly vybrány některé příklady z historických análů a to zdaleka není vše.

Je faktem, že " spojenecké " jednotky osvobodily nejzápadnější část území tehdejší ČSR - tedy asi jednu desetinu celkového území ČSR. Při osvobozování českého území padlo 116 Američanů, zbytek osvobodila Rudá armáda, přičemž zde padlo 140 000 jejich vojáků.
Americké působení provází řada bezohledných náletů, které celkem stály životy tisíce našich občanů - převážně civilistů. Spojenci podnikají nálety v době, kdy už bylo jasné, že Německo válku prohraje.

Zdá se, že po vyhlášení Košického vládního programu bylo Američanům jasné, že v ČSR žádnou fabriku nezískají, že tyto podniky budou znárodněny, proto postupovali taktikou spálené země: " vše, co bude zničeno, nebude konkurovat západním průmyslovým podnikům. A na lidech jim nikdy nezáleřelo!

Dalo by se říci, že " spojenci " ( Američané ) udělali na našem území na konci války v roce 1945 více škody než užitku. Na našem území zabili ( zejména při bombardování ) mnohem víc českých obyvatel, než německých fašistů. Naopak s Němci Američané zacházeli " jak v rukavičkách ". Proto snem každého německého vojáka na konci války bylo vzdát se Američanům.

A co dále dodat.

Později v srpnu 1945 odpálili Američané dvě atomové bomby nad zcela civilními městy Hirošimou a Nagasaki a zavraždili kolem 1 000 000 civilních obyvatel. Po více než dalších 50 letech odpálili newyorská "dvojčata" a přitom zavraždili více než 4 000 svých vlastních občanů, jen proto, aby mohli zahájit celosvětové tažení - tedy znásilňování těch států a národů, které netančí podle not USA.


Když se podívám na dnešní dobu, tak Američané se nijak zvlášť nezměnli. Samozřejmě, že to jsou lidé, kteří manipulují s davem, který je slepý, chluchý, ten jim přikyvuje a nechá se jak ovce ovládat vrčícím psem. Ti co za tím vším stojí mají velkou moc, chtějí ji mít ještě větší a myslí si, že oni "Američané" budou všem státům a národům pískat jak mají skákat, protože oni jsou ti, kteří tady vládnou a jen oni musí mít nad vším kontrolu a ze všeho mít největší zisk. A co je dost ošklivé ukazovat, že jen oni "Američané" jsou ti hodní a myslí to dobře.

Proč Američané nenechají Evropu napokoji? Jak by bylo Američanům, kdyby se celá Evropa proti nim otočila a udělala jim to, co tady napáchali oni? Ještě, že je v evropě Rusko. To je obrovská sílá a konkurence, které by se měli bát oprávněně.