Zima už není jak bývala

10. ledna 2016 v 18:24 |  Fotohobby
Letošní zima nám jako zima nepřipadá. Vánoce bez studené lesklé přikrývky, děti se chodí smutně koukat na boby, sáně nebo lyže, které jsou opřeny v koutě. A my dříve narození jen vzpomínáme jaké to bylo, když zima byla opravdová zima. Sněhu tolik, že jsme se několikrát museli prokopávat na hlavní cestu nebo odházet hromadu nasněženého sněhu před garáží, abychom vůbec vyjeli. My jsem si sněhu opravdu užili. Je mi líto naších dětí, když poslouchají naše vyprávění jak jsme skotačili při sněhové nadílce.

Rok od roku je zima teplejší a sněhu, aby se neřeklo. Vzpomínám, že ze sněhu měli radost nejen dospělí a děti, ale i zvířata. Můj pes ve vysokém sněhu rád noroval a kočka při chytání vloček zapadla do sněhu až po konec ocasu. Škoda, že jsem při této příležitosti neměla fotoaparát. Ale jak už jsem se několikrát zmínila, že ráda fotím, tak to není vše. Musím se k něčemu přiznat. Když fotím zvířata, tak u některých u kterých to jde spolupracuji při pohybu, abych se pokusila zachytit daný pohyb. Není to jednoduché, to vám řeknou i profesionálové. Já sice profík nejsem, ale se svou krabičkou si užívám.

Když jsem jednou v zimě byla u svých přátel, tak jeden z nich měl tažného koně, s kterým pracoval v lese. Vešla jsem za koněm do ohrady a snažila jsem se ho rozhýbat. Známí se smáli o co se to snažím. Já byla trpělivá a nakonec všichni koukali a mi se podařilo to, co jsem chtěla. Abyste pochopili co se v ohradě odehrávalo, tak jsem se s koněm honila, jednou já jeho a podruhé on mne. Já měla plno práce nejen abych stihla uhnout kolosu, který se na mne valil, ale zároveň ho vyfotit.

Zde jsou fotografie koně, který když netahá dřevo v lese, si svoje volno umí také užít.

Anděl ve sněhu mu moc nešel.
I u tažného koně jdou vidět krásné ladné pohyby. I přesto si mnoho lidí myslí, že se neumí hýbat.
I když samochvála smrdí, tak i přesto jsem na tento snímek pyšná.


Nejen pes vyplazuje jazyk.A po honěné opět odpočinek.Původní majitel tohohle nádherného zvířete ze zdravotních důvodů už nemohl stahovat dřevo, tak se s těžkým srdcem s ním rozloučil a prodal jej opět koňákovi, který s ním pokračuje v práci v lese. Byl to krásný kůň, občas hodně tvrdohlavý, na cestě loudavý, ale v lese byl nejspolehlivější pracant. Jsem ráda, že jsem mohla s tímto koněm strávit čas. Mám pro vás připravený malý příběh s tímto koníkem, ale to příště. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama