Odpadkožrout

20. ledna 2016 v 16:08 |  Děti
Každé ženě v určitou dobu začnou tikat hodiny. Některé dříve, jiné později a jsou i takové, které do toho spadnou aniž by chtěli. Pak se stanou matkou. Před tím než se to stane, každá má svůj názor co se týče výchovy. Ouha, jenže skutečnost je jiná.

I já jsem měla názor co se týče výchovy dětí. Hlavně jsem si myslela, že až budu matkou, budu na vše připravená. Veškeré otázky, které mi budou kladeny bezproblémově zodpovím a nebudu mít problém je cokoli naučit. Jenže realita je něco jiného.

Když se mi narodil můj prvorozený syn, neměla jsem problém s přebalováním, koupáním atd.. Dokonce jsem si pro něj ušila a upletla oblečení. Byl klidné dítko, celé noci prospal, od mléčného baru se sám odpoutal v 6 měsících. Pak už se prsu ani netknul, dělal různé pošklebky, jako by se styděl. Já už mu tenkrát říkala, jen počkej, ty se k němu ještě rád vrátíš. Jen tak mezi námi, taky na moje slova došla.

Synáček rostl. A jak byl ve věku asi tak tří let, nevěděla jsem si rady jak ho naučit, aby papírky házel do koše a né na zem. Jednou, když jsem s ním byla na procházce, přijeli popeláři a vysypávali popelnice. Každý kluk měl oči navrh hlavy, jak sledovali popeláře při práci. Jakmile odjížděli, syn se mne zepat, proč to v tom autě tak rachotí. A v tom mě napadla pohádka.

Sedla jsem si s ním do trávy a začala vyprávět, vymýšlet si. Moje představivost je široká a tak jsem se musela krotit.

" Víš, jak se někteří lidé bojí velkých pejsků? Tak, abys věděl, proč to v tom autě, když vysypávají popelnice tak rachotí, to je proto, protože je tam obrovské zvířátko. To zvířátko má velkou hlavu s obrovskou tlamou, malé očička, velikánské bříško a malé nožičky. No a to zvířátko papá ty odpadky. Je to jeho velká pochoutka. Když ty odpadky kouše, tak to vydává právě ty zvuky, které slyšíš. Je schovaný v autě, protože někteří lidé by se ho báli, když se bojí velkých pejsků. Tomu zvířátku se říká " odpadkožrout ". A když ti říkám, že papírek patří do koše a né na zem, tak proto, protože odpadkožrout to má jako oplatek, krabici od mléka jako chleba, konzervy jako maso atd.. A určitě bys nechtěl, aby zvířátko mělo hlad. " Na jeho otázku, jestli chodí taky na procházku ven z auta, jsem sice nebyla připravená, ale zato jsem okamžitě odpověděla. Ano, chodí, ale jen v noci. Jak řidiči zaparkují auta, otevřou mu celý zadek, aby se mohl proběhnout. A ráno, ho zase zavřou.

Nechtějte vědět jak vypadal syn, když jsem mu vykládala o odpadkožroutovi. Málem jsem se smíchy neudržela. Ale mělo to své výsledky. Od té chvíle, co patřilo do koše, tak vyhazoval. Dokonce i venku sbíral a dával do popelnice papírky, aby odpadkožrout neměl hlad. Mí známí nevěřili, jak odpadkožrout úspěl i u jejich dětí. Nikdo by nevěřil, jak taková vymýšlená blbost pomůže.

Ale to není vše. Syn s odpadkožroutem vyrůstal a mne ani nenapadlo mu vysvětlit, jak to doopravdy je. Když chodil do první třídy, tak se jednou ze školy přivalil jak velká voda. " Mami, mami co jsi mi to navykládala o odpadkožroutovi. Děcka ve třídě se na mě dívali jak na blázna. Žádný odpadkožrout prý nežije. Žije nebo nežije, řekni mami. " To jsem se už neudržela, dostala jsem záchvat smíchu. Synovi jsem vysvětlila, jak to s odpadkožroutem je a proč jsem si ho vymyslela. Pak jsme se smáli oba.

Odpadkožroud měl velký úspěch. A když si teď na to vzpomeneme, syn akorát dodá - " teda mami, kde ty na ty voloviny chodíš ".

Kdoví, možná někomu také odpadkožrout pomůže.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zabíječka tulipánů Zabíječka tulipánů | Web | 20. ledna 2016 v 20:03 | Reagovat

Tak to je dobré :-D :-) Něco takového by mě opravdu nenapadlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama