Největší byznys roku

2. prosince 2015 v 21:44 |  Ze života
Od září jsme obchodníky připravováni, že se blíží vánoce. Je začátek prosince a kde se pohneme slyšíme " vánoce jsou tady, vánoce jsou tady ". Ještě nejsou, ale blíží se, to je pravda. Tlak vánoc nebo spíše tlak předvánoční je už nesnesitelný.

Když ráno vstanu, vypadám jakoby hrom do štětky uhodil. Došourám se do koupelny a zleknu se té ošklivé ženské co na mě zírá a říkám si co tady hned z rána chce. Po chvíli zjišťuji, že je to zrcadlo. Otřepu se, brrr, musím se zkulturnit, takhle chodit nemohu. I pes, který za mnou přiběhl z radostí, že páníčka vylezla konečně z pelechu utekl zpět na své místo. Zřejmě i on se na mne nemohl dívat. Pouštím vodu, v ruce držím kartáček, který má ještě pár chlupů a čistím si zbytek hlodáků v díře pod nosem. Opláchnu si místo mezi čelem a nosem. Po opláchnutí zjišťuji, že se mi lépe dívá. Vykartačuji si porost na hlavě a po úpravě zjišťuji, že jsem si vzala na úpravu psí kartáč. No což, chlup jako chlup. Pohled do zrcadla byl už o něco přijatelnější. Beru barvy, které by nám záviděl každý indián a dám se do malování obličeje. Nejsem kouzelník, tak toho moc nevykouzlím. Dnes nejdu do boje, tak se snažím jen jemně upravit, abych nevypadala jako válečník. Použijí parfém, ale jen v takovém množství, aby ze mne nebyla pochodující parfumérie.

Nastartuji se černou kávou a rozhoduji se, zda se vydám na dnešní nákup nebo ne. Myslím tím nákup, kterým bych doplnila lednici a jiná prázdná místa, kde mají být základní potraviny. Znechutí se vydávám na nákup. Když přijíždím autem na parkoviště hypermaketu, tak už z dálky vyhlédnuté místo obsadím svým vozidlem. A sakra, davy splašených lidí. Vmísím se do davu a hned když se dostanu do obchodu, lákají nás různí prodejci na své zboží, na které mají velkou akci a dárek zdarma. Při slalomu kolem těchto prodejců jsem se dostala za turniket. Uf, sláva, utekla jsem lovcům, ale ne tak docela. V rozhlase v celém objektu obchodu hrají vánoční písně, sem tam hlásí akční zboží. Někteří zákazníci zřejmě holdují bojovému umění, které nezapomínají používat. Používají nejen lokty a nohy, ale i nástroje, které jsou určeny především k podepření postavy. Zmuchlaná, na žebrech pomalu se vybarvující modřina, tlačím vozík z ukořistěnými potravinami, opouštím hypermarket rychlostí jakou mi pošlapané nohy dovolí. Než dotlačím vozík k mému vozidlu, jiný zákazník ještě ve svém autě, kolem mne profrčí a já vláčným pohybem se vyhýbám kapotě stojícího vozidla. Než otevřu zadní část auta, rozhlížím se jestli se ke mne nežene jiný vůz či dav lidí, abych neskončila sama v kufru. Naskládám zboží do auta, odvezu a přivážu vozík, aby neodjel a nasedám do auta. Nahlas si oddechnu, nastartuji a opouštím parkovací místo.

S úsměvem na tváři a slastným pocitem, že jsem zvládla dnešní nákup bez větší újmy, přijíždím k domovu. Při doplňování prázdných míst potravinami začínám čím dál víc přemýšlet nad dnešní dobou a nad vánoci.

Prodejci si z těchto vánočních svátku, udělali největší bysnys roku. Předhánějí se jeden přes druhého, kdo bude mít větší tržbu. Kdo prodá nejrychleji zboží, které se už pomalu přestává prodávat, leží mu na skladě, na trhu jsou už nové modely a z toho důvodů už o něj není takový zájem. Ke zboží kterého se potřebují zbavit, dávají zdarma dárek, který už nemá skoro žádnou cenu. Prodejce tak prodá zboží, které by tak leželo ve skladě dále a prášilo se na něj. Zákazník z radostí, že má levný krásný dárek pod stromeček z úsměvem na líci, kráčí hrdě domů. Prodejci lákající zákazníky různými letáky, osobnímy nabídky nebo nabídkou přes média se snaží čím dál víc zavrtat do hlavy nás všech. Jsou spíše rybáři než prodejci. Snaží se chytit zákazníka, který odchází někdy ze zbožím, o které neměl ani zájem. Někteří lidé díky těmto prodejcům vánoční svátky prožijí napůl krásně, šťastně a v klidu.

Převánoční čas by neměl být bojovný, závistivý a nátlakový. Vánoce už nejsou svátky jaké by měli opravdu být. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama