Proč fotím

10. listopadu 2015 v 16:24 |  Fotohobby
Bylo mi asi deset let, kdy se mi začaly líbit fotografie, které jsem si dlouho prohlížela v knihovně v různých knihách. Fotka v ten moment zastaví čas a zachytí co zrovna vidíte. Přála jsem si fotoaparát, ale mí rodiče o tom nechtěli ani slyšet. Podle nich by to byly zbytečné vyhozené peníze. Údajně by mě to bavilo jen chvíli. Jenže, já jsem si fotoaparát přála stále.

Pamatuji si, že v den mých patnáctin přišel otec s lístky na skokové závody koní. Pro mne to byl velký zážitek. Ale nejvíc mne překvapil otec. Měl sebou svůj fotoaparát a já ho požádala, jestli to mohu také zkusit a udělat pár snímku. Otec mi fotoaparát půjčil a já se dala do focení. Večer jsme nikdo nemohli jít do koupelny, protože otec dělal fotky. Na druhý den si fotky prohlížel a ukazoval mamce. Při tom jsem zaslechla jak říkal, že on by to tak nevyfotil. Já jsem toho využila a žadonila jsem, aby mi fotoaparát koupili. Moje přáni mít fotoaparát se splnilo.

Dnešní fotky se s dřívějšími nedají srovnat. Mám sice fotoaparát, takový obyč a moje vášeň k focení je čím dál větší. Přála bych si mít zrcadlovku. Jestli ji někdy budu mít, nevím. Ale co vím je, že i s obyčejným fotoaparátem můžete udělat pěkné fotky.

Já nejraději fotím přírodu, zvířata a děti. A jestli umíte či neumíte fotit, na tom nezáleží. Foťte! Nebojte se fotit, fotka dokáže nejen zachytit co chcete, ale také o vás něco prozradí.


Mne fotografování uklidňuje, přicházím na jiné myšlenky a vidím to, čeho si někteří v tom svém shonu ani nevšimnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 soňa soňa | 13. listopadu 2015 v 10:30 | Reagovat

Supur jen tak dál fotit fotit a fotit ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama