Nikotini jako bubáci

8. listopadu 2015 v 15:22 |  Závislost
Každý z nás už někdy někomu řekl ,, ty jsi závislák " nebo nám to bylo řečeno. No jo, ale co to je závislák.

Když jsem byla ještě školou povinná, moc jsem tomu slovu nerozuměla. Ale tím jsme si prošli všichni. Časem, jsem pochopila co to vůbec znamená. Jako první jsem pochopila, že nejoblíbenější závislost je na cigaretách, kterým konkuroval alkohol.

Nikotini

Ti co ochutnali nikotin, už mu byli věrní až za hrob. Malé procento, tento koníček opustil. Každý, kdo přestal kouřit má svůj příběh, proč s tím skončil. Zajímavé je to, že v uvozovkách vyléčenému kuřáku cigareta smrdí. A diví se, jak to mohl vzít do pusy. Každý kuřák, dle mého názoru začne kouřit z frajeřiny. Začínají, když jsou školou povinní a neplnoletí.

Kluci, aby před holkou zvyšovali své ego. Hele, mrkej na mě ,, já jsem bouchač " a když mám tu svou bílou přítelkyni, tak můžu všechno. Ano, můžou všechno, ale jen na puse. Protože, když příjde k činu a někdo na něj houkne, tak má poklad v kalhotách.
Holky, aby ukázali, že kouřit umí také a při vypouštění dýmu z cigaret, kdy vypadají jako naštvané saně se snaží nasadit erotický škleb. Nebo vypadají jako saně v posledním tažení a dávají tím najevo ,, skoč mi na záda a zakukej ".

Ti, co mají silně vyvinutou slabou vůli, kouří stále. Stali se tak závislí na nikotinu. Jejich tělo si na ten prvek zvykl. Když nedostane aspoň ,, šluka ", tak má absťák.
Říká se, že nikotin škodí zdraví. To jsou jen kecy, nejškodlivější jsou cigaretové dehty.

Nikotini jsou nejrozšířeňejší a tím zaujímají první místo.

Já jsem nekuřačka. Od děctví mi cigareta smrděla a neviděla jsem v ní nic dobrého. Pamatuji si, že mě vždy z dýmu štípali oči a bylo mi špatně. Nadávala jsem na kuřáky a snažila jsem se jim vyhýbat. A to nebylo lehké, když doma rodiče kouřili. Cigaretový dým je šíleně vlezlý. Léta ubývají a já na kuřáky mám stále svůj názor. Ale nejsem zastáncem jakékoliv buzerace. Poslední dobou slyším, kde se všude nesmí kouřit a dokonce někteří zaměstnanci kuřáky propouští. Neříká se tomu ,, dyškrymynace ?". Omezit kouření ve společenských místnostech ano, ale lidem závislí na cigaretě dát k dispozici jinou místnost. A největší kravinu jsme mohli slyšet, že chtějí zakázat kouření venku např. při chytání ryb na procházce a td.. Proč? Že se nesmí kouřit na zastávkách, chápu, ale né ten zbytek. Když se mí známí zeptali zda si mohou zapálit, tak jsem jim to nikdy nezakázala. Jen jsem je požádala, aby na mě pokud možno nešel ten kouř. Jde jen o toleranci ke kuřákům a kuřáci by měli být tolerantní k nekuřákům.

Nevzpomínám si, že by před převratem dělali z kuřáků bubáka, který likviduje lidský organismus. Na každém záleží, jestli bude nikotin nebo ne.

Mnoho kuřáků si nedokážou kafe vypít bez cigarety.


Kuřáci existovali, existují a existovat budou.
Jen bych chtěla dodat ,, toleruj a budeš tolerován ,,.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama