Kočkovité šelmy - II

27. listopadu 2015 v 23:24 |  Fotohobby
Když jsem jako dítě pozorovala zvířata, tenkrát jsem ještě nevěděla, jak dalece mi přilnou k srdci kočkovité šelmy. Ano, jako dítě poznáváme domácí zvířata. Na výletech navštěvujeme zoologické zahrady, kde poznáváme cizokrajná zvířata. Pamatuji si, že jako nactiletá a neplnoletá, jsem tajně jela do zoologické zahrady. Hodiny jsem stála před kočkovitými šelmami. Občas jsem si sebou nosila tvrdý papír, tužku a uhel. I tenkrát jsem měla potřeby k malování. Sedla jsem si před klec lva a začala kreslit. Lev ležel na boku a odpočíval. Místo klece jsem namalovala trávu, jako bych ho viděla ve volné přírodě. Neumíte si ani představit jakou jsem tenkrát měla radost, když mi tak krásně pózoval. Vůbec mi v tu chvíli nedocházelo, co budou dělat rodiče, když zjistí, že nejsem doma. Ale nestalo se vůbec nic. Nikdy se nedozvěděli, kde jsem byla. Popravdě je to ani nazajímalo. Mi to nevadilo, já měla své kočky, i když v tu chvíli jen na papíře. Ty mne dostávali čím dál víc.

Z kočkovitých šelem mne nejvíce ohromil " Levhart ". Je to nejsilnější kočkovitá šelma, s nadherným elegantním pohybem, s překrásnou kresbou a postavou. Žádná jiná kočkovitá šelma si kořist neschovává na strom jako levhart. Celkem žije kolem 18 druhů levhartů a některé jsou už na listině ohrožených a vymírajících druhů zvířat. Děkuji levhartu, protože díky jemu mám doma také kus divoké přírody. Mít doma tak nádhernou kočku jako je levhart, by bylo super. Bohužel, nemám prostor pro tak nádherné zvíře, proto jsem si ( no, to už je dlouho ) pořídila kočku, která je levhartu podobná. Mám už několikátou generaci svého odchovu a nedokážu si představit, to zvíře nemít doma.

Do dnes, se do zoologické zahrady těším, jak malé dítě na lízátko. Ti, co mne znají, ví kde mne hledat, když se jakoby stratím. Většího blázna jste možná neviděli. Od kočkovitých šelem jsem se naučila mnoho věcí. Ale nejen od nich, i od jiných zvířat. Dokážu zvířata pozorovat hodiny.

Zde jsou další fotografie z mého fotoaparátu, jestli se mu tak dá říkat.

Levhart perský


Levhart cejlonský
Není to nádherné stvoření? Pastva nejen pro oko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama