Alkoholici mučí své okolí

13. listopadu 2015 v 14:44 |  Závislost
Alkoholismus je jedna ze závislostí, kterou snad nikdy nebudu tolerovat! Je to jedna z nejzávažnější a nejrozšířenější formy závislostí. Ti, kteří musí mít neustálý příjem alkoholu, aniž by si to uvědomovali, ubližují nejen sobě, ale i svému okolí. Hlavně těm nejbližším. A je jedno jaký alkohol je zneužíván. Nenávidím, nesnáším opilé lidi!

Říká se, že když je jeden z rodičů alkoholik, tak je celá funkčnost rodiny špatná. Dospělí mají mezi sebou problémy a jeden z nich to může řešit alkoholem. Nebo je alkoholikem delší dobu a ukáže se to později. Ať je to jakkoliv, hlavně trpí děti. Je to pravda!!!

Moje matka, konzumovala alkohol skoro každý den. Otec to nevěděl nebo něco tušil, to nevím. Viděla jsem mnohokrát matku opilou, znečištěnou a agresivní. Otec měl zaměstnání, které ho od rodiny často odpoutavalo. Já jsem se snažila své mladší sourozence chránit pohledu na matku, která byla opilá. V tu chvílí jsem nesnášela alkohol a přála si mít normální mamku. Mamku, která si s námi povídá, radí, učí se, dělá legraci, je na nás pyšná a ne, aby po nás řvala a bila nás, jak to bylo na denním pořádku. Ať jsem měla jakýkoliv problém, matku to nikdy nezajímalo. Její odpověď na radu, kterou jsem od ní čekala jsem nedostala a odpověděla " tvé problémy mě nezajímají ". Bolí to, když před otcem tajíte opilost matky a nemáte lásku a porozumění ani od jednoho z rodičů. Byla jsem sama, nikomu jsem nic neřekla. Léta ubíhala a já se toho nezbavila. Stalo se toho mnohem víc a nebyl nikdo, kdo by mne vyslechl. Přála jsem si mít rodinu, kde bych byla šťastná. Neměla jsem ji, tu mi vzal alkohol. Byl na světě jediný člověk, který mi dal lásku a mnoho mne naučil. Byla to má babička, na kterou stále vzpomínám. A, ikdyž to není možné, byla bych nejšťastnějším člověkem na této planetě, kdyby tady byla. Odešla tam, kde jednou odejdeme všichni. Ale v srdci ji nosím stále.

I já mám děti, tři. Nejstarší se už osamostatnil a nejmladší jsou ještě školou povinní. Ani jedno z mých dětí, mne nevidělo opilou. Neříkám, že si občas nedám skleničku vína nebo tvrdšího pití či míchaného nápoje. Dám, ale vše s mírou. Nemohu pochopit, jak někteří pijí, aby zapoměli. Alkohol není guma, která vymaže co si nechceme už pamatovat a nic za nás nevyřeší, jen zkomplikuje. Alkohol ve větší míře a v častějším konzumování je zlá droga. Týrá fyzicky a psychicky konzumní osobu a okolí kolem ní.

Alkohol je metla lidstva. Alkohol mi vzal dětství a mé rodiče, které jsem měla ráda, i když měli problém mezi sebou a mamka s alkoholem. Mé děti mé rodiče neznají. Mí rodiče se mě dávno zřekli. Alkohol zatemnil mozek mé matce, otec neviděl nebo nechtěl vidět co měl a já zůstala ještě víc sama. Teď mám děti a vztah s nimi, který jsem si přála mít se svými rodiči. Jsem na své děti pyšná a jsem ráda, že je mám. Už si mám s kým popovídat, mohu sama poradit, učíme se spolu a nejsem sama. A co je nejdůležitější, mezi námi není alkohol. Nám alkohol neublíží!!!

Ať si prožil něco podobného nebo máš problém s alkoholem, řekni to někomu. Mluv o tom, požádej třeba i o pomoc. Já jsem o tom teď napsala. Držela jsem to v sobě mnoho let. Mi to mé rodiče už nevrátí, ale ty se můžeš mít mnohem lépe. Alkoholiku je čím dál víc a dokonce i mezi dětmi, což je velmi smutné. Dospělí se za alkoholem schovávají a některé děti svým způsobem volají o pomoc. Ostatní mladiství se snaží z frajeřiny být dospělejší.

U alkoholu se můžeš dobře pobavit a nemusíš být na něm závislý. Nebo bude tvoje největší opora a staneš se alkoholikem, ubližující svému okolí. Buď budeš milován/a nebo nenáviděn/á.

Alkoholici jsou nejrozšířenějšími jako nikotini a zaujímají tak stejně první místo.

Alkoholu nikdy neodpustím, ale člověku odpustit mohu.

Pokud možno, buďte velitelem nad alkoholem a ne naopak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marcela Marcela | Web | 25. února 2018 v 19:09 | Reagovat

Každá závislost člověka ničí.
I já byla alkoholik . Můj otec byl také. S alkoholem bojuji ještě teď, hodně jsem si zažila.
Moje dcery si taky se mnou užily, jenomže mezi námi byla komunikace a do teď je. Nemohla jsem se nezajímat o jejich problémy a když nějaké měli vždy jsme to probrali. Na oplátku ony pomohli zas mně.
Jsem za to ráda a taky jsem ráda za sebe, že jsem s alkoholem začala bojovat a postupně ho  odbourávat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama